به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، محسن معصوم‌علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به رونمایی از یکی دیگر از کتاب‌های دفاع مقدس، اظهار کرد: شهرداری مریانج در این مدت یک سال گذشته در حوزۀ نشر و تألیف قدم‌های خوبی را برداشته است.

وی ادامه داد: تاریخ مریانج و همچنین نقش این شهر در دفاع مقدس گنجینۀ گرانبهایی است که باید آن را مکتوب، ثبت و ضبط کرد.

شهردار مریانج تصریح کرد: تاکنون دو کتاب با عناوین «علمداران ۲» و «نگاهی به تاریخ و فرهنگ مریانج» توسط شهرداری این شهر منتشر شده است.

این مسئول اضافه کرد: مراحل انتشار کتاب «علمداران ۳» نیز به اتمام رسیده و در هفتۀ دفاع مقدس از این کتاب رونمایی خواهد شد.

معصوم‌علیزاده تأکید کرد: این کتاب در راستای مجموعه کتاب‌ها‌ی علمداران به انتشار رسیده که با محوریت خاطرات آزادۀ جانباز «امامعلی مظاهری» نگارش شده است و به اعتقاد ما نوع بیان خاطرات و روایت موضوع، بسیار جذاب و خواندنی خواهد بود.

وی بیان کرد: البته کار نگارش کتاب «علمداران ۴» نیز به مراحل آخر رسیده و در ماه آینده به منظور مراحل اداری و دریافت مجوز چاپ به انتشارات ارسال خواهد شد.

شهردار مریانج تأکید کرد: اما یک کار بسیار بزرگی که کار آن از چند روز گذشته آغاز شده است، نگارش کتاب بزرگ و وسیع «نقش مریانج در دفاع مقدس» است.

این مسئول مراحل نگارش و تحقیقاتی آن را بسیار گسترده دانست و افزود: شاید زمان نگارش و تحقیقات آن قریب به یک سال زمان ببرد.

معصوم‌علیزاده گفت: در این کتاب نقش مریانج و رزمندگانش در عملیات‎های آفندی و پدافندی و همچنین پشتیبانی مردم آن از دفاع مقدس به رشتۀ تحریر درخواهد آمد و در برآوردهای اولیۀ ما شاید بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ صفحه را در بر بگیرد.

وی افزود: این کتاب به قلم جواد دی‌آبادی نویسندۀ ارزشی مریانج به مرحلۀ نگارش و انتشار رسیده است.

شهردار مریانج از اتمام ساخت مستند زندگی سردار شهید علیرضا دهقانی خبر داد و افزود: شهرداری مریانج در راستای فعالیت‌های فرهنگی خود، ساخت مستند شهید دهقانی را در دستور کار خود داشت که به اتمام رسیده‌ است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز مستند شهید حبیب‌الله مظاهری با حمایت‌های این شهرداری ساخته شد و از شبکۀ استانی همدان نیز پخش شد.