به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «فاتحان ثریا» با محوریت سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی با موضوع نخبگان و استعدادهای درخشان که مهدی مطهری آن را تدوین کرده، از سوی نشر شهید کاظمی راهی بازار کتاب شد.

پر واضح است که بررسی مسائل مربوط به نخبگان، دارای ضوابط، مراتب و قواعدی است. به نظر می‌رسد اولین مرتبه و قاعدۀ آن این است که برترین، جامع‌ترین و کامل‌ترین نظرات هر زمان را در مورد قشر فرهیخته و نخبۀ جامعه در اختیار داشته باشیم. پس از در اختیار داشتن این مرجع و منبع ارزشمند نیز باید به تحقیق و پژوهش بر اساس این مبانی بپردازیم تا به جزئیات و دقایق بیشتر مسائل مربوطه برسیم. مراحل بعدی هم که اهمیت بسیاری دارند شامل فعالیت‌های فرهنگی و اجرایی در راستای نهادینه کردن این مبانی است.

لذا کتاب حاضر، به عنوان اولین مرحله از تلاش در راستای رشد و پیشرفت نخبگان جوان، بیانات رهبر انقلاب را جمع‌آوری کرده است. این کتاب از ۱۱ بخش تشکیل شده است: وضعیت دیروز و امروز استعداد جوانان ایران اسلامی، نخبه‌پروری و رویش استعدادها، رشد و به کمال رسیدن نخبگان، موانع و دشمنی‌ها در مسیر نخبه‌پروری و اکمال نخبگان، توصیه‌ها و شرح وظایف نخبگان، جایگاه اهمیت حضور و نقش نخبگان در عرصه‌های مختلف، تشویق، حمایت و رسیدگی به مشکلات نخبگان، جذب نخبگان و تکیه بر ایشان، نخبگان حوزوی، بانوان نخبه و دیدارها و جلسات با نخبگان و استعدادهای درخشان.

کتاب «فاتحان ثریا» که مهدی مطهری آن را در ۶۴۸ صفحه تدوین و گردآوری کرده با قیمت ۲۵هزار تومان در ۳هزار نسخه از سوی نشر شهید کاظمی روانۀ بازار کتاب شده است.