به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری فارس، زندگی‌نامه شهید کامران گنجی، اولین شهید زرتشتی هشت سال دفاع مقدس، به قلم حسین گلدوست از سوی انتشارات روایت فتح روانه بازار کتاب شد.

شهید کامران گنجی، اولین شهید زرتشتی هشت سال دفاع مقدس است که در سر پل ذهاب در هفته سوم جنگ به شهادت رسید. انتشارات روایت فتح در نهمین جلد از مجموعه «مادران» روایت زندگی این شهید را از زبان مادرش با نام «تابنده» منتشر کرد.

نویسنده در مقدمه کتاب اشاره می‌کند: «تابنده»، روایت جوان دلیری است که با باورمندی زرتشت، در کنار برادران مسلمانش پایمردی کرده و افتخار شهادت را کسب نموده. راوی اثر، مادر دلسوخته‌ای است که پس از شهادت تنها پسرش، سربلند و پایدار زیسته و اندوه دوری از فرزند را با خدمت به هموطنانش تسکین داده.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «بعضی وقتها در تنهایی به روزی فکر می‌کنم که با کامران در آشپزخانه بودم و پسرم از مدرسه آمده بود و نهار می‌خورد. باهم حرف می‌زدیم. بهم گفت: «مامان، معلم دینی ما آقای آرش گفته خداوند انسان رو خلق کرده که روی زمین امتحانش بکنه. ما همه در حضور خدا هستیم و مشغول امتحاندادن.» اون لحظه تو چشمهای کامران خیره شدم. شاید سیزده یا چهاردهساله بود. برق ایمان و اطمینان نگاهش رو و صورتش رو روشن کرده بود. با همۀ وجودش به حرفی که می‌زد، ایمان داشت. هنوز هم هر روز به اون چشمها و اون برق عجیب فکر می‌کنم. شک ندارم که در قتلگاه سرپل ذهاب، در امتحان الهی سربلند شد.»

بر اساس این گزارش کتاب «مادران ۹: تابنده؛ شهید کامران گنجی به روایت مادر»، با قیمت ۹۰۰۰ تومان و در ۱۱۰۰ نسخه توسط انتشارات روایت فتح روانه بازار کتاب شد.