به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری فارس، ثبت نام برای شرکت در سی امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از هفته گذشته آغاز شده و طبق اعلام تا نیمه اسفند ماه ادامه دارد.

بر اساس گزارش فارس، تاکنون ۲۳۶۹ ناشر ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۹۴۷ ناشر ثبت نام خود را تا مرحله پایانی پیش برده و تکمیل کرده‌اند. در بخش کودک و نوجوان ۲۷۹ ناشر، بخش عمومی ۱۱۶۴ ناشر، بخش دانشگاهی ۴۰۲ ناشر و در بخش آموزشی و کمک آموزشی ۱۰۲ ناشر ثبت نام کرده‌اند. با توجه به استقبال ناشران تصمیم گرفته شد زمان ثبت نام تا تاریخ ۱۵ اسفند ماه تمدید شود.

زمان اعلام شده آخرین فرصت برای ثبت نام برای ناشران محسوب می‌شود و پس از تاریخ ذکر شده( ۱۵ اسفند ماه) به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

در این مرحله ناشران با ثبت درخواست خود به عنوان متقاضی دریافت غرفه شناخته می‌شوند و ثبت نام موقت از آن‌ها انجام می‌شود. پس از بررسی درخواست متقاضیان و داشتن شرایط اختصاص غرفه از طریق پیامک، پست الکترونیکی و سایت ثبت‌نام، پذیرش ناشران به اطلاع آن‌ها خواهد رسید.

پس از اعلام متراژ غرفه و پرداخت صورتحساب از طریق درگاه بانک، ثبت نام ناشران قطعی خواهد شد. مهلت اعلام شده از سوی کمیته ناشران داخلی برای ثبت نام ناشران داخلی امروز پایان می‌یابد.

گفتنی است، سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تاریخ ۱۳ تا ۲۳ اردیبهشت ماه در شهر آفتاب برگزار می‌شود.