به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «وهابیت، کنش‌ها و پیامدها» با قلم شعیب یاری و محمدحسین مجیدی در قالب کتب «دانستنی‌های انقلاب اسلامی برای جوانان» با شمارگان ۲۵۰۰ جلد و قیمت ۷۵۰۰۰ ریال توسط مؤسسۀ فرهنگی هنری انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانۀ بازار کتاب می‌شود.

این کتاب در ده فصل با عنوان‌های «آشنایی با جنبش‎های نوپدید دینی»، «بررسی واژگانی مفاهیم اصلی وهابیت»، «معرفی نیای وهابیت، «مبانی نظری فرقۀ وهابیت»، «استراتژی‌های نفوذ و اقناع»، «انواع روش‌های تبلیغ»، «نحوۀ عملکرد وهابیون در عصر حاضر»، «انواع فعالیت‌های مروجان وهابیت»، «پیامدهای گسترش فرقۀ وهابیت» و «راهبردهای مقابله با فرقۀ وهابیت» به تحلیل و بررسی فرقۀ وهابیت در ابعاد مختلف می‌پردازد.

در مقدمۀ کتاب، آمده است: «راهی در جهت مقابله و ستیز با آرمان‌های انقلابی در ایران بودند. از ترور، سعی در انجام کودتا و اقدامات خرابکارانه گرفته تا تحریم و تحمیل جنگ ۸ ساله، که البته علی‌رغم همۀ تلاش‎های دشمنان به فضل الهی تمامی توطئه‎های آنان راه به جایی نبرد. پس از ناکامی نظامی و اقتصادی، دشمنان تلاش کردند به راهکارهای فرهنگی در مقابله با تشیع دست یازند. از این‌رو با استمداد از همۀ توان شیطانی خود، اقدام به کمک‎های مالی و فکری به مزد بگیران خود در داخل و خارج از کشور نمودند. تلاش برای احیای تفکرات انحرافی از جمله بابیت، بهائیت، وهابیت، مسیحیت پروتستانی(تبشیری) و اقدام به تأسیس فرقه‎های نوظهور از جمله شاخه‎های مختلف عرفان غربی و هندویی، بزرگ‎نمایی فرقه‎های تصوف و دراویش، شیطان پرستی و… از جمله مهم‌ترین اقدامات دشمنان در جهت کمرنگ نمودن و از بین بردن  اعتقادات ناب و اصیل اسلامی در دهه‌های اخیر محسوب شده است.

شایان ذکر است یکی از مراکزی که همواره در کانون توجه تهاجم فرهنگی دشمن قرار داشته، بدنۀ دانشگاهی کشور بوده است.»

با توجه به اینکه شناختن تحرکات دشمنان در حوزه‌های تبلیغی فرق می‌تواند عاملی مؤثر در جهت حفظ و اعتلای فرهنگ دانشگاهی کشور از گزند تهاجم فرهنگی محسوب شود. لذا با توجه به احساس نیاز در این حوزه، کتاب «وهابیت٬ کنش‌ها و پیامدها» که به طور اختصار بررسی برخی از راهکارهای تبلیغی فرقۀ ضالۀ وهابیت را مورد بررسی قرار داده، تدوین شده است به امید اینکه فعالیت فرقه‎های انحرافی هر چه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.