به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری نسیم، یحیی دهقانی، مدیر کمیته علمی و فرهنگی، با بیان این که در کارگاه‌های هم‌اندیشی و نشست‌های تخصصی توجه و تمرکز بیشتر روی حوزه نشر و کتاب است، گفت: در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران موضوعاتی همچون حفظ محیط زیست، خبرنگاری در حوزۀ کتاب و آشنایی کودکان و نوجوانان با فن نویسندگی در سرفصل‌ برنامه‌های این کمیته مورد توجه قرار گرفته است.

دهقانی با بیان این‌که کمیته علمی و فرهنگی، کارگاه هم‌اندیشی خبرنگاری در حوزه کتاب را برای نخستین بار امسال در نمایشگاه کتاب تهران برگزار می‌کند افزود: ضرورت توجه بیش از پیش به گسترش فرهنگ کتابخوانی و آشنایی افراد جامعه با درونمایۀ کتاب با بهره‌گیری از فعالیت‌های خبری زمینه برگزاری کارگاه خبرنگاری در حوزه کتاب را فراهم کرده است.

مدیر کمیته علمی و فرهنگی گفت: برای انتخاب فرد کارشناس که بتواند مسئولیت دبیری این کارگاه را بر عهده بگیرد بررسی‌های لازم به عمل آمد یکی از پیشکسوتان شناخته شدۀ حوزه خبر و خبرنگاری انتخاب شد.

وی افزود: برای شرکت در این کارگاه از خبرنگاران رسانه‌های گروهی و دانشجویان این رشته در دانشکده خبر دعوت شده که در پایان کارگاه گواهی مربوط به آنها داده خواهد شد.

سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران از تاریخ ۱۳ تا ۲۳ اردیبهشت ماه در شهر آفتاب برگزار خواهد شد.