به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از روابط عمومی انتشارات سروش؛  این کتاب‌ها با نام ‌های «۱۱۰ داستان دوران جوانی امیرالمؤمنین امام علی (ع)» ، «آن سه مرغابی» نوشتۀ فریبا کلهر ، مجموعۀ دو جلدی «درس‌های ماندگار» نوشتۀ محسن اسماعیلی، جلد سوم مجموعۀ «سیرۀ معصومان (ع)»  نوشتۀ سیدمحسن امین و علی حجتی کرمانی، «نهج‌البلاغه (فرهنگ موضوعی)» تألیف علی تاجدینی ، «علی (ع) و شهر بی آرمان» نوشتۀ حسن رحیم‌پور ازغدی و «برادر ( داستان‌هایی از زندگی حضرت محمد(ص) و امام علی (ع)» نوشتۀ نقی سلیمانی؛ عرضه شده و مطالعۀ این بسته را به علاقه‌مندان و دوستداران کتاب پیشنهاد می‌کند.

۱۱۰ داستان دوران جوانی امیرالمؤمنین امام علی (ع)

براساس همین گزارش، جامعۀ ما جامعۀ جوانی است و جوانان ما در اوج سرافرازی و توان، بیش از دیگران در خطر تهاجم کج‌روان و کج‌اندیشان هستند و در این میان آشنایی با زندگی حضرت امام علی (ع) با تمام فراز و نشیب‌های آن، درس‌های ناخوانده و نکات بسیاری دارد که توجه به آن، مسیر هدایت نسل جوان را هموار و سعادت آنان را در پی خواهد داشت.
این اثر ارزشمند در همین راستا یک‌صد و ده داستان کوتاه و واقعی از زندگی آن حضرت را در هفت فصل موضوع‌بندی و ارائه کرده است که شامل علی در دوران کودکی و نوجوانی، علی در مکتب تعلیم و تربیت، علی در محراب دعا و عبادت، علی در میدان جنگ و شجاعت، علی بر قله‌های اخلاق و فضیلت، علی در موضع ارشاد و هدایت، و علی در عرصۀ کار و خدمت است. نکتۀ قابل توجه در مورد این کتاب این است که قطعه‌ها و داستان‌های کتاب همگی مستند به منابع معتبر هستند که در پانوشت صفحات به آن منابع اشاره شده است.

چاپ نهم این اثر در ۱۴۲ صفحه با قیمت ۵۰۰۰۰ ریال توسط انتشارات سروش در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.
آن سه مرغابی

کتاب حاضر، از مجموعه کتاب‌های نوجوانان، داستان زندگی امام علی(ع) از زمان آغاز خلافت تا شهادت ایشان را روایت می‌کند. شخصیت اصلی داستان کودکی به نام رشید است که با مادرش زندگی می‌کند و در زمان حکومت امیرالمؤمنین وقایعی را از سر می‌گذراند. نویسنده در جای جای این داستان از فضایل آن حضرت استفاده می‌کند و داستان را بر محور آن پیش می‌برد.
سه مرغابی معروف که روز شهادت امام علی در خانۀ او بوده‌اند، الهام‌بخش نویسنده در عنوان‌گذاری کتاب است. در بخشی از کتاب آمده است: همۀ کسانی که جلوی خانۀ علی خوابیده بودند، با صدای گریه‌ای که از خانه می‌آمد، بیدار شدند. رشید با چشمان ورم کرده و خواب‌آلود به مرغابی‌ها نگاه کرد. ناگهان دستی آتشین را دید که یکی از مرغابی‌ها را ربود و با خود برد. دو مرغابی دیگر به دنبال دست آتشین به پرواز درآمدند. سعد گفت: مرغابی‌ها رفتند و این یعنی امام علی دیگر نیست…

چاپ دوم این اثر در ۱۲۲ صفحه با قیمت ۷۰۰۰ ریال توسط انتشارات سروش روانۀ بازار نشر شد.

 درس‌های ماندگار

کتاب حاضر نگاهی نو و گذرا به نهج‌البلاغه دارد و سخنان امام علی (ع) را هستۀ مرکزی متن کتاب خود قرار داده است.  در حقیقت «امیرالمؤمنین یک الگوی کامل برای همه است» و مجموعه‌ای از کلام حکمت‌آمیز او در دفتری جمع است که نهج‌البلاغه‌اش نام کرده‌اند. کتاب حاضر با این انگیزه سامان یافته است که با شیوه‌ای جدید و به‌اندازۀ توان و توفیق، روزنه‌ای به ژرفای کلام آن یگانه بگشاید. محسن اسماعیلی کتابش را در دو جلد و به‌صورت درس‌به‌درس تدوین کرده و در هر درس ابتدا به طرح مسئله و یادآوری آثار و جوانب آن توجه شده و پس از اشاره به راه حل‌های قابل تصور، رهنمود امام علی(ع)را در آیینۀ نهج‌البلاغه به مخاطب خود نمایانده است که ترک دین برای دنیا، ابزار مدیریت، کم‌گویی، تنبیه، راز محبوبیت، سلام و سپاس، آبرو، پرسیدن برای دانستن، وحدت و الفت، تجارت، ناتوان‌ترین مردم، ملاک حق، همت بلند، و اندازه نگه داشتن از آن جمله‌اند.

مخاطب این کتاب جوانان و تحصیل‌کردگان جامعه‌اند که می‌توانند هر یک از جلدهای این کتاب را به قیمت ۱۷۰۰۰ ریال و در ۱۰۰ صفحه مطالعه نمایند.

سیرۀ معصومان(ع)

همین گزارش می‌افزاید:  مجموعۀ «سیرۀ معصومان(ع)» اثری ارزشمند در حوزۀ شناخت ائمه معصوم(ع) است که در پنج جلد و شش مجلد نوشته و منتشر شده است. جلد سوم این اثر به سیرۀ امام علی(ع) اختصاص دارد که در دو مجلد تدوین شده است. سیرۀ حضرت علی(ع) از بدو تولد تا ماجرای قتل خلیفۀ سوم به طور گسترده در مجلد اول بررسی شده است و مجلد دوم به شرح زندگانی سراسر فراز و نشیب آن حضرت پس از کشته شدن خلیفۀ سوم و دوران خلافت امام علی(ع)، جنگ جمل، جنگ صفّین، پیدایش خوارج، واقعة نهروان و شهادت مظلومانۀ امیرالمؤمنین در محراب عبادت و مدت عمر و خلافت ایشان می‌پردازد.

بخش اول از جلد سوم «سیرۀ معصومان(ع)»  در ۴۵۴ صفحه و با قیمت ۱۷۵۰۰۰ ریال و بخش دوم آن در ۸۱۶ صفحه و قیمت ۱۴۰۰۰۰ ریال در اختیار علاقه‌مندان به زندگی امام علی (ع) قرار گرفته است.

نهج‌البلاغه (فرهنگ موضوعی)

نهج‌البلاغه دریای عمیقی از معارف اسلامی و دینی و درعین حال مجموعه‌ای لبریز از نکات اجتماعی و سیاسی و فرهنگی و حتی اقتصادی است که راهنما و راهگشای بسیاری از مسائل روز بشر تواند بود. دستیابی به گوهرهای این دریا ابزاری می‌خواهد که یکی از بهترین‌ها همین فرهنگ‌های موضوعی است و «فرهنگنامۀ موضوعی نهج‌البلاغه» با همین هدف تدوین شده است.

در این اثر نویسنده، کوشیده است تا با استفاده از حاصل کار پژوهشگران و مترجمان و مفسران نهج‌البلاغه و با مطالعۀ دقیق متن این کتاب شریف، بخش‌های مختلف آن را از نظر موضوعی طبقه‌بندی و سپس با ترتیب و تنظیم الفبایی به‌صورت فرهنگنامه‌ای با بیش از یک هزار مدخل منظّم و مرتّب کند.

نسخۀ اساس در این فرهنگ، نسخۀ مصحّح صبحی صالح است؛ امّا از آنجا که ایرانیان و فارسی زبانان با ترجمه و شرح فیض‌الاسلام و نیز ترجمۀ سیدجعفر شهیدی آشنا و مأنوس‌اند، به این دو متن نیز ارجاع داده شده است تا خوانندگان اطّلاعات مورد نظر خود را به‌آسانی بیابند.

علی و شهر بی‌آرمان

و اما کتاب «علی و شهر بی‌آرمان» نخستین مجموعه مباحث از سلسله «طرحی برای فردا» حاصل سخنرانی‌های حسن رحیم‌پور ازغدی و گفت‌وگو با اوست.

این مجموعه شامل چهار جلسه بحث و گفت‌وگو دربارۀ حکومت و دولت علوی، اقتصاد اسلامی در حکومت علی، اصول‌گرایی و بازگشت به اصول در دوران حکومت آن امام و نیز آزادی و قرائت‌ها و بحث خودی و غیرخودی در دولت ایشان است.
رحیم‌پور در این گفت‌وگوها، صریح و روشن از سیرۀ حکومتی امام اوّل شیعیان بحث می‌کند و گفتۀ خود را با آیه و حدیث مستند می‌سازد. تحلیل‌های او این امتیاز را دارد که فقط «تاریخ‌نگاری» و «تاریخ روایی» نیست، بلکه بازخوانی ایده‌ها و سخنان امیرالمؤمنین(ع) است که پرسش روز و درد دینداران معاصر ماست و نشان می‌دهد که اندیشه‌های تشیع همواره تروتازه است.

چاپ هفتم این اثر در ۱۴۸ صفحه با قیمت ۱۴۰۰۰ ریال توسط انتشارات سروش در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

برادر(داستان‌هایی از زندگی محمد (ص) و علی (ع))

امام علی(ع) ۳۳ سال از زندگی خود را همواره در کنار پیامبر(ص) گذرانده‌اند و در حوادث بسیار قبل و بعد از بعثت با ایشان همراه بوده‌اند. در جریان برادرخوانده کردن مهاجران مکه با انصار مدینه، پیامبر(ص) علی(ع) را برادر خود تعیین کردند. کتاب حاضر، از مجموعة کتاب‌های نوجوانان، داستان‌هایی براساس حوادث و رخدادهای این زندگی مشترک است.
نویسندۀ کتاب حوادث را از منابع مشهور نقل می‌کند و به آن‌ها به شکل داستان می‌پردازد و عرضه می‌کند. خوانندۀ نوجوان با خواندن این داستان‌های مذهبی و اعتقادی جز آشنایی با آن دو بزرگوار، تاریخ اسلام را هم مرور می‌کند و با شخصیت‌ها و خاندان‌های معروف آن عصر آشنا می‌شود. کتاب تصویرهایی مرتبط با داستان‌ها دارد که در درک و برقراری ارتباط با داستان بسیار کمک می‌کند.

چاپ اول این اثر در سال ۱۳۸۷ با قیمت ۱۷۰۰۰ ریال توسط انتشارات سروش در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.
علاقه‌مندان جهت تهیۀ کتاب‌ها به‌صورت تک‌جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان مطهری، نرسیده به خیابان مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن۸۸۳۱۰۶۱۰-۰۲۱ و یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن ۶۶۴۹۳۶۲۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir  امکان پذیر است.