به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «راه و رسم دانشجویی»، داستان‌پردازی ساده از عالم دانشجویی، به‌تازگی توسط نشر شهید کاظمی به چاپ رسیده است.

این کتاب در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی در فضای دانشگاه و در بین دانشجویان، نوشته شده است. مؤلفین این کتاب یک زوج دانشجو هستند که محمدرضا نجفی در مقطع دکتری و زهرا صادقی‌نیا در مقطع ارشد در حال تحصیل هستند.

از ویژگی‌های برجستۀ این کتاب، زبان ساده و قالب داستانی آن است که نوشتن آن، حدود ۱۴ ماه به طول انجامیده است. در این کتاب، شخصیت‌های مختلفی ترسیم شده‌اند که کمتر دانشجویی پیدا می‌شود که مصداق یکی از این شخصیت‌ها یا بخشی از آن نباشد.

اگر دانشجویان این کتاب را مطالعه کنند، از بسیاری از آسیب‌ها و تهدیدها در دوران دانشجویی خود در امان خواهند بود و می‌توانند در دوراهی‌های پیش رو به درستی تصمیم بگیرند.

این کتاب در قطع پالتویی با قیمت ۴۰۰۰ تومان به چاپ رسیده است، در این کتاب بیش از ۳۲۰ نکتۀ مشاوره‌ای در قالب داستان آورده شده و دانشگاه‌های مختلف می‌توانند جهت آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان ورودی جدید با فرصت‌ها و تهدیدهای دورۀ دانشجویی، این کتاب را به دانشجویان پیشنهاد و یا هدیه کنند. همچنین آرایه‌های ادبی و ضرب‌المثل‌های مختلفی در کنار آیات و روایات به کار رفته است.

علاقه‌مندان به تهیۀ این کتاب می‌توانند آن را از فروشگاه اینترنتی «من و کتاب» خریداری کنند.