به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری ایبنا، در آیین افتتاحیه سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ناشران برگزیده ۱۳۹۵ در بخش‌های مختلف مشخص شدند.

بیانیه هیئت داوران انتخاب ناشر برگزیده سال ۹۵

تولید تازه‌‌های کتاب در حوزه‌‌های تالیف و ترجمه برای گروه‌‌های مختلف سنی موثرترین شیوه انتقال افکار و ترویج اندیشه‌‌ها در جهت آگاهی بخشی، آموزش و ارتقای کیفی دانش عمومی جامعه است. هر سال همزمان با برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران فرصتی فراهم می‌‌‌شود تا به منظور تشویق و ترغیب ناشران تاثیرگذار در ارتقا کیفی، کمی و توسعه نشر حرفه‌ای، ایجاد خلاقیت، الگوسازی برای انتشار آثار ارزشمند، همچنین مشارکت در اعتلای سطح فرهنگ عمومی جامعه، متناسب با تعاریف شورای عالی انقلاب فرهنگی، از خدمات ناشران نمونه قدردانی شود.

بدین منظور پس از فراخوان عمومی، آثار و مستندات ناشران متقاضی دریافت شد در ادامه آثار رسیده توسط یک هیات داوری، مرکب از نمایندگان،‌ تشکل‌‌های نشر و صاحب نظران حوزه کتاب کودک و بزرگسال مورد داوری طی چند مرحله آثار متقاضیان را بررسی و امتیازبندی کرده و نهایتا ناشران حایز بالاترین امتیاز را به عنوان ناشر نمونه یا شایسته تقدیر معرفی می‌‌‌کند. شایان ذکر است انتخاب چند ناشر از میان خانواده بزرگ نشر به معنی نادیده گرفتن تلاش و همت سایر ناشران نبوده و قدرشناسی از زحمات همه دست اندرکاران نشر بر ما واجب است.

هیئت داوران نتیجه داوری خود را به شرح زیر اعلام می‌‌‌کند:

انتشارات میزان: ناشران بزرگسال بخش خصوصی

انتشارات مؤسسه فرهنگی دارالحدیث: ناشران بزرگسال بخش خصوصی شهرستان

انتشارات سوره مهر: ناشران بزرگسال غیرخصوصی

در این بخش انتشارات سمت نیز شایسته تقدیر شناخته شد.

انتشارات قدیانی: ناشران کودک و نوجوان بخش خصوصی

همچنین در این بخش انتشارات شهر قلم و افق شایسته تقدیر شناخته شدند.

انتشاراتی‌های جمال و بُراق: ناشران کودک و نوجوان بخش خصوصی در شهرستان‌ها

انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ناشران کودک و نوجوان غیرخصوصی

انتشارات شهید کاظمی، انتشارات کتابستان معرفت و انتشارات گُمان؛ ناشران برگزیده بخش جنبی

بر اساس این گزارش، سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران تا ۲۳ اردیبهشت ماه در شهر آفتاب برگزار خواهد شد.