به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری فارس، با توجه به سالروز شهادت شهید مرتضی مطهری٬ مرکز اسناد انقلاب اسلامی بسته کتاب «شهید مطهری» ویژه سی‌امین نمایشگاه کتاب را معرفی کرد.

در این بسته٬ کتاب‌هایی با عنوان «استاد شهید به روایت اسناد»، «رفتار سیاسی شهید مطهری و انقلاب اسلامی»، «شهید مطهری در حدیث دیگران» و «سیری در اندیشه‌های شهید مطهری» به مخاطبان عرضه می‌شود.

  1. استاد شهید به روایت اسناد

استاد مرتضی مطهری نه تنها در جنبه‌های فکری و فرهنگی بلکه در بعد مبارزاتی و سیاسی نیز چهره‌ای برجسته و تأثیرگذار بود و همواره مورد توجه و تحت‌نظر دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم پهلوی قرار داشت و چندین بار نیز دستگیر و زندانی شد. کتاب حاضر مجموعه اسنادی از آن متفکر شهید است، که در روشنگری انقلابی نسل جوان و هدایت جامعه آن روز نقش تعیین کننده و تأثیرگذار داشتند و حاکی از مقاومت و پایمردی وی در مراحل مختلف مبارزه است. این کتاب در ۳۰۰۰ نسخه با قیمت ۱۰۰۰ تومان توسط انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و منتشر شده است.

  1. رفتار سیاسی شهید مطهری و انقلاب اسلامی

استاد مطهری از چهره‌های آشنا و مشهور انقلاب است. آنچه در برخورد با نام استاد عمدتا به اذهان متبادر می‌شود این است که وی از نظریه‌پردازان برجسته نظام و انقلاب بوده و فعالیتهایش جنبه فکری – فرهنگی داشته است. اما با توجه به حضور فعال وی در متن انقلاب و روابط نزدیکش با رهبری نهضت و انقلاب در طول سالیان دراز ، جایگاه سیاسی شهید مطهری نیز همانند جایگاه فرهنگی‌اش برجسته به نظر می‌رسد. بنابراین ضرورت پرداختن به فعالیتهای سیاسی این انقلابی شهیر بسیار احساس می‌شود. این کتاب می‌کوشد تا این جنبه مغفول مانده از زندگانی و فعالیت‌های سیاسی استاد شهید را بررسی کند. این کتاب در ۱۵۰۰ نسخه با قیمت ۲۰۰۰ تومان توسط انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و منتشر شده است.

  1. شهید مطهری در حدیث دیگران

این اثر تاریخ شفاهی زندگی و مبارزات استاد شهید مرتضی مطهری است که از بدو تولد و تحصیلات حوزوی و علمی و سیر و سلوک سیاسی وی می‌پردازد. بخش اصلی کتاب درباره مبارزات شهید مطهری با رژیم پهلوی و نقش او در پیروزی انقلاب اسلامی تا شهادت وی را مورد بررسی و واکاوی قرار می‌دهد. این کتاب در ۲۰۰۰ نسخه با قیمت ۶۴۰۰ تومان توسط انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و منتشر شده است.

  1. سیری در اندیشه‌های شهید مطهری

علامه شهید مرتضی مطهری یکی از اندیشمندان انقلاب اسلامی ایران بود که وظیفه ترویج اندیشه‌های ناب دینی را در میان انقلابیون و زمینه‌سازی برای پیروزی انقلاب اسلامی بر عهده داشت و نوشتار حاضر تلاشی برای آشنایی نسل جوان با اندیشه‌ها و آثار علامه شهید مرتضی مطهری است و نسل کنجکاو و حقیقت جو را به درک بنیادین انقلاب اسلامی رهنمون می‌سازد .این اثر به قلمی روان و ساده کلیاتی از اندیشه‌های شهید مطهری را برای مخاطب نسل جوان بازسازی کرده است. این کتاب در ۴۰۰۰ نسخه با قیمت ۱۲۰۰ تومان توسط انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و منتشر شده است.

علاقمندان می‌توانند برای تهیه بسته کتاب “شهید مطهری ” به غرفه مرکز اسناد انقلاب اسلامی در نمایشگاه کتاب مراجعه کنند یا با شماره تلفن‌ ۲۲۲۱۱۱۷۴ تماس بگیرند یا به پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی با آدرس www.irdc.ir مراجعه کنند.