به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از روابط عمومی و تبلیغات به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی)، در سرزمین ما، ایران، قصه‎های خواندنی و دلپذیر که از روزگاران گذشته به یادگار مانده‎اند، بسیار است اما قصه‌هایی که مثل شده‎اند، طعم و مزه دیگری دارند؛ این قصه‌های شیرین و شنیدنی، سرگذشت و زندگینامه بعضی از مثل‎هاست که «محمدمیرکیانی» در کتاب «قصه ما مثل شد» ۱۱۰ قصه از قصه‎مثل‌های فارسی را برای نوجوانان به زبان ساده و روان بازنویسی کرده است.

کتاب «قصه ما مثل شد» که پیش از این، در سال ۸۶ برنده جایزه کتاب سال شد و جایزه بیست و پنجمین دوره کتاب سال را در بخش کتابهای تألیفی نیز از آن خود کرد، حالا توسط انتشارات آستان قدس رضوی در قطع جیبی در قالب یک کتاب تک جلدی و یک مجموعه پنج جلدی روانه بازار شده است.

«قصه ما مثل شد» از پرفروش‌ترین مجموعه از سری کتابهای پروانه، واحد کودک و نوجوان انتشارات به‎نشر است، که اکنون مجموعه پنج جلدی آن با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه منتشر شده و علاقه‌مندان می‎توانند هر یک از آنها را با قیمت ۴۰ هزار ریال خریداری کنند.

همچنین کتاب تک جلدی و مصور «قصه ما مثل شد» در قالب ۵۴۴ صفحه و با شمارگان ۳۰۰۰ نسخه منتشر شده و با قیمت ۱۸۰ هزار ریال در دسترس عموم مخاطبان و علاقه‌مندان قرار گرفته است.

«آّب و زمین»، «آش داغ»، «اسب و پارچه»، «فرمان حاکم»، «کوزه خیاط»، «ماهی و شاه»، «سبد دروغی»، «سه شرط»، «خربزه خان»، «پهلوان ترسو»، «دزدان و وزیر»، «کاسه شکسته»، «کلاه دروغگو»، «پیرزن و آرزو»، «دوغ نسیه»، «آخر کُشتی»، «پول و پالان»، «شب عروسی»، «جارو و پارو»، «دزدان و مسافر»، «شام عروس»، «غلام و دریا» و … نام تعدادی از قصه‎های این اثر است که پویانمایی(انیمیشن) آن نیز در دو مجموعه ۴۲ قسمتی تولید و از شبکه یک سیما پخش شده است.

شایان ذکر است این اثر پیش از این، ۱۴ نوبت در قطع وزیری توسط انتشارات آستان قدس رضوی به چاپ رسیده و مجموع شمارگان قبلی آن ۶۴ هزار نسخه است.

علاقه‎مندان به تهیة این کتاب و همچنین مشاهده و تهیة سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوي می‌توانند به نشانی اینترنتی www.behnashr.com یا فروشگاههای سطح شهر مشهد و نمايندگيهای سراسر کشور مراجعه کرده یا از طریق سامانة پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ یا با شمارة ۰۹۰۲۷۶۵۲۰۰۸ از طریق تلگرام با این انتشارات تماس برقرار کنند.