به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از روابط عمومی انتشارات آستان قدس رضوی، «سعید تشکری» نویسنده کتاب «مَردُمان قصه کنند» در این اثر، ۸۱ قصه از قیام مسجد گوهرشاد مشهد را روایت می‌کند.

به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) این اثر را با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در قطع رقعی به چاپ رسانده است.

کتاب «مَردُمان قصه کنند» در تیراژی برابر ۱۰۰۰ نسخه منتشر شده و با قیمت ۱۸۰ هزار ریال در دسترس عموم مخاطبان و علاقه‎مندان قرار گرفته است.

در بخشی از این کتاب آمده است: «میان چاه پر از آهک مرا انداختند. سوختم؛ اما خندیدم و خدا را شکر کردم. این سوختن بوی بهشت می‌دهد. از بوی تیزاب تا بوی درخت طوبی و سدره‌المنتهی چقدر راه است؟ باید برای خدا جان بدهی. جان دادم. چه خوش می‎کیفد این حال و احوال.

حالم را بنویس ای کاتب. ما در مسجد گوهرشاد زنده ماندیم و ما را غریب‎گور دفن کردند در چاهی در باغ خونی.

رضا داریم تا رضا. یکی خان است و قلدر، یکی جان است و دلبر! خدا از تو نگذرد رضاخان؛ جانم فدای تو رضاجان که حرمت غرق خون شد. شفاعتم کن یا مولا که جز تو و مولایی تو حالی ندارم و احوالی.»

شایان ذکر است ۲۱ تیر ماه سالروز حمله رژيم پهلوي به معترضان کشف حجاب در سال ۱۳۱۵ به منظور پاسداشت اندیشه و گرامیداشت شهدای فاجعه مسجد گوهرشاد و سایر شهدای مسیر عفاف و پاکدامنی در تقویم رسمی کشور به نام روز «عفاف و حجاب» و از ۱۷ تا ۲۳ تیر به نام «هفته عفاف و حجاب» نامگذاری شده است .

علاقه‎مندان برای تهیه این کتاب و مشاهده سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوی می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمایندگی‎های سراسر کشور مراجعه کنند. همچنین سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق تلگرام به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.