به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری فارس، نصرت الله محمودزاده نویسنده دفاع مقدس در مذاکره با انتشارات روایت فتح، چاپ کتاب جدیدش با عنوان «محمد، مسیح کردستان» را به این انتشارات سپرد.

کتاب «مسیح کردستان» که سال‌ها پیش توسط این نویسنده به چاپ رسیده بود پس از گذشت ۱۷ سال و طی تحقیقات بیشتر و کامل‌تر میدانی و کتابخانه‌ای توسط نویسنده به صورت کامل در قالب کتابی جدید با عنوان «محمد، مسیح کردستان» به زندگی شهید بروجردی می‌پردازد.

به گفته محمودزاده، زندگینامه داستانی شهید محمد بروجردی با عنوان «محمد، مسیح کردستان» یک اثر بسیار ارزشمند و کاملا مجزاست و جلد دوم کتاب قبلی محسوب نمی‌شود. این کتاب حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، در عین حال که کامل‌ترین کتاب در طول سال های گذشته درباره ابعاد زندگی شهید بروجردی است، به ابعاد مختلف جنگ‌ در کردستان و چگونگی پرورش افراد شاخص دفاع مقدس توسط شهید بروجردی می‌پردازد.

فرماندهان شهیدی چون صیاد شیرازی، متوسلیان، همت، ناصر کاظمی و کاوه برخی از چهره‌های شاخصی هستند که از آن‌ها در کتاب «محمد، مسیح کردستان»  سخن رفته است.

این کتاب در ۸۰۰ صفحه می‌کوشد به نحوه مبارزات قبل از انقلاب شهید بروجردی و مبارزه با کومله‌ها و دموکرات‌ها و نحوه جای گرفتن شخصیت شهید بروجردی در قلب مردم کُرد بپردازد.

«محمد، مسیح کردستان» به صورت زندگینامه داستانی درباره شهید محمد بروجردی نوشته شده است. وی از فرماندهان سپاه پاسدران انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی بود که توانست با حُسن برخورد و ابتکار عمل‌هایی که داشت، کنترل منطقه کردستان را به ایران بازگرداند. از این رو، وی را «مسیح کردستان» می‌نامند.