به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری فارس، چاپ دوم رمان «مفتون و فیروزه»اثر سعید تشکری از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شد.

«مفتون و فیروزه» حکایت دلدادگی شاگرد و استاد است. شاگردی که تا پای جان پای استادش می‌ایستد و حاضر است برای زنده ماندن او جانش را فدا کند. شاگردی مفتون و استادی فیروزه، شاگردی مفتون و استادی داریوش دانشگر، شاگردی بی بی صدیقه و مش ابوالقاسم و استادی آقا سیدعلی خامنه‌ای و شاگردی آقا سیدعلی و استادی آقا روح‌الله.

«سعید تشکری» در این رمان خواننده خود را به قوچان و مشهد در سال‌های منتهی به انقلاب اسلامی می‌برد. سال‌هایی که مردم دست به دست یکدیگر دادند تا بتوانند جرثومه ظلم و فساد پهلوی را از میان بردارند. مردمی که در جستجوی هوای تازه بودند و برای رسیدن به این هوای تازه از داغ و درفش پهلوی نهراسیدند و در برابر تانک و توپ نیز ایستادگی کردند.

در این رمان خواننده در کنار اینکه با فضای مبارزات مردم روبرو می‌شود با رهبری این مبارزات و نقش و اثرگذاری آن نیز آشنا می‌شود. رهبری که از هرچند هزاران کیلومتر دورتر از مردمش است اما دلش با آنهاست و همین همدلی مایه دلگرمی مبارزان می‌شود و حاضر می‌شوند به دل سیاهی بزنند و چادر سیاه شب ظلمانی پهولی را کنار بزنند و تا روز روشن انقلاب خمینی (ره) جهان را روشن کند.

رمان ۱۱۰۰ صفحه‌ای مفتون و فیروزه که در جایزه قلم زرین نیز برگزیده شده بود، با قیمت ۸۰هزار تومان از سوی نشر کتاب نیستان روانه بازار کتاب شده است.