به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از روابط عمومی انتشارات آستان قدس رضوی، تاریخ باشکوه کشور ایران دارای کتاب‌هایی پر از حکایت‌ها و قصه‌های زیبا و شنیدنی است که تعدادی از این قصه‎ها از ۳۰ کتاب مهم و معروف توسط «مجید ملامحمدی» در کتاب «قصه‌های قشنگ ایرانی» بازآفرینی شده‌اند.

ملامحمدی به عنوان نویسنده در جلد اول این اثر به بازآفرینی قصه‌هایی زیبا و جذاب می‌پردازد که برگرفته از برخی کتاب‌های کهن ایرانی از قبیل قابوسنامه، جوامع‌الحکایات و لوامع‌الروایات، بوستان سعدی، خُلد برین، کلیله و دمنه، دیوان سنایی، اسکندرنامه نظامی، بهارستان جامی، عبید زاکانی، فیه ما فیه، دیوان عطار، انوار سهیلی، سیاست‌نامه و هفت اورنگ هستند.

علاوه بر این، نویسنده در پایان هر داستان کوتاه، معرفی مختصری از کتاب مرجع آن داستان ارائه می‌کند و به این ترتیب زمینه آشنایی مخاطبان با این کتاب‌های کهن نیز فراهم می‌شود.

قصه مرد و نامرد، پاداشی که خدا به یک درویش داد، حاتم طایی و پهلوان جوان، الاغ بینوا، مرد خارفروش و کوزه پر از طلا، مرواریدهای درخشان، دزدها در پشت بام، فیل‌ها در چشمه ماه، آشپز دانای انوشیروان، درویشی که پادشاه شد، دانشمند و امیر، پزشک مدینه، شاعر پابرهنه، شتر گمشده، غول تنها و پیرمرد دانا، مرش ارباب و گرگ خدمتکار و … عناوین برخی از داستان‎های این کتاب ۱۷۲ صفحه‌ای است.

به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) جلد اول کتاب «قصه‌های قشنگ ایرانی» را در قطع وزیری کوتاه و با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه منتشر کرده و به قیمت ۱۴۰ هزار ریال در دسترس مخاطبان قرار داده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب، آگاهی از اخبار به‌نشر و نیز مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوي می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمايندگي‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق تلگرام به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.