به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری مشرق، «حمید داودآبادی» رزمنده و نویسنده ادبیات دفاع مقدس که تاکنون آثار زیادی از وی درباره خاطرات شفاهی خودنوشته دفاع مقدس و زندگینامه شهدا به نگارش در آمده است کتابی را با عنوان «برادرم عباس» به نگارش در آورده است.

این کتاب شامل خاطرات و یادداشت‌های شهید مدافع حرم «عباس کردانی» از رزمندگان مدافع حرم از خطه خوزستان است که توسط انتشارات شهید کاظمی به زودی منتشر می شود.

شهید عباس کردانی (کردونی) فرزند جمعه (صالح) از شهدای آزادسازی شهرهای شیعه نشین نبل و الزهرا در سوریه است که در تاریخ ۲۰ اسفند سال ۱۳۵۸ دیده به جهان گشود.

وی پس از حمله تکفیری‌ها به سوریه برای دفاع از حرم حضرت زینب کبری (س) و حضرت رقیه (س) به این کشور رفت و در تاریخ ۱۹ اسفند سال ۱۳۹۴ در شهرهای شیعه نشین نبل و الزهرا به فیض شهادت نائل آمد.

مزار شهید کردانی در قطعه شهدای مدافع حرم اهواز در کنار مزار شهید علی‌محمد حسینی‌کاهکش، شهید داود نریمیسا، شهید حجت‌الاسلام مصطفی خلیلی بلوطکی و شهید رضا عادلی، از شهدای عملیات آزادسازی شهرهای شیعه نشین نبل و الزهرا در سوریه و شهید حجت‌الاسلام شیخ جابر حسین‌پور (زهیری) قرار دارد.