به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری تسنیم، «آفتاب در حجاب» روایتی است از زندگی حضرت زینب(س)، از کودکی تا عاشورا تا اسارت و تا وفات، اثری که ماندگاری‌اش از حال پیداست، رمانی که به‌پشتوانه تحقیقات دقیق و عالمانه تاریخی و روایی،‌ به همه زوایای پنهان و آشکار زندگی و رفتار و درونیات حضرت زینب(س) پرداخته است.

شجاعی زبان روایتش را در مخاطب انتخاب کرده، راوی دانای کلی است نامحدود که در تمام روایت حضرت زینب(س) را مخاطب قرار داده و روایتش را پیش می‌برد، فرمی که در ادبیات داستانی ایران نمونه‌اش کمتر دیده شده است.

شجاعی در این نوشتار، این چیرگی‌اش را با چاشنی وقایع تاریخی و مستند درآمیخته تا ما‌حصل آن، واگویه‌ای زیبا و روان و مستند از رنج‌های زینب کبری(س) باشد. این کتاب صرفاً به وقایعی از زندگی این بانوی بزرگ می‌پردازد که در ارتباط با امام حسین علیه السلام و واقعه‌ کربلا باشد. کتاب در ۱۸ فصل و یا به‌تعبیر نویسنده، در ۱۸ پرتو نوشته شده است.

شجاعی در ابتدای کتاب، نوشته‌ خود را این‌گونه تقدیم ساحت زینب کبری می‌کند: «مشتاق و مفتخرم که این کتاب را به خداوند عاطفه و عاطفه‌ی خداوند، به قبله‌ی مروّت و قله‌ی فتوّت، به قافله‌سالار عشق و صبر و معرفت، به معلم مردان عالم، به آفتاب در حجاب، به روشنی‌بخش خورشید، به زهرای کربلا، به حسین در آینه‌ تأنیث، به بانوی بانوان جهان به عقیله‌ بنی‌هاشم، عقیله‌ عرب، عقیله‌ عالم، به صدیقه‌ صغری و زینب کبری تقدیم می‌کنم».

چاپ بیست و هشتم کتاب «آفتاب در حجاب» از سوی انتشارات کتاب نیستان در آستانه اربعین حسینی منتشر شد.