به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، مصطفی جمشیدی از نویسندگان کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، درباره تازه‌ترین اثر خود اظهار داشت: رمان «سفرنامه جن» تلاشی در بازیابی گذشته است و نگاهی به افرادی دارد که در دوره قاجار سفری به لایه‌های مرکزی و عشایری ایران داشته‌اند.

وی زندگی شخصی به اسم ریشارد را در این رمان مطرح دانست و ابراز داشت: این مهندس در نیمه ماموریتش گم شده و احداث پل نیمه ساخته با رکود مواجه می‌شود.

جمشیدی با بیان اینکه آمد و شد هیات های تجاری در تهران قاجاری و فساد حاکمه در خرید لقب و تبانی درباریان و تاثیر آن در مدیریت جامعه آن زمان از نگره های رمان است، تصریح کرد: در فصولی از رمان به گذشته‌های دوری نیز سفر می‌کنیم، این سفر با تغییر هویت‌ها و بحران‌ها روبروست، همچنین عشق ناخواسته و البته ناکام قهرمان اصلی به تشویش او می‌افزاید.
به گفته این نویسنده، فساد و هرج و مرج و همچنین عسرت مستولی شده در تاریخ پادشاهی گذشته در دل کار نهفته است. تلاشم در رمان حاضر متوجه حفظ خط الرسم عمومی و کلی است و سعی داشتم روحیه کلی آن را حفظ کنم و تا آن جا که مقدور بوده از تکراری بودن فرم های پیشنهادی ادبیات معاصر فاصله بگیرم،
اگر چه سلوک این تبعه اتریشی در رمان در مقوله پذیرش مذهب و کلا نفس زندگی در حیطه باورمندی در کار مستتر است، اما به ابعاد دیگری نیز پرداخته شده و این عمل شخصیت اصلی، نگاه او را دچار پریشانی‌هایی در ایران می‌کند و البته این چالش تازه‌گی هایی نیز دارد.
جمشیدی در پایان از انتشار رمان «سفرنامه جن» از سوی به نشر خبرداد.