به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، آیین رونمایی از کتاب‌های «ناگفته‌های پشت خاکریز، ترکش‌های وفادار» روایتی از همسر شهید حسین قائنی، «ناگفته‌های پشت خاکریز، تویی که می‌خواهمت» روایتی از همسر شهید سید عباس موسوی قوچانی، «ریسمان دل تا آسمان» مجموعه داستان‌های کوتاه دفاع مقدس به قلم مریم عرفانیان و «قاصدک‌ها از صبح خبر می‌آورند» گوشه‌ای از زندگی شهید مدافع حرم مصطفی بختی به روایت مادر شهید با حضور سردار علی ناظری مدیر اجرایی هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس مشهد در محل سرای اهل قلم این نمایشگاه برگزار شد.

‌«جانمراد احمدی» مدیر مسئول انتشارات دارخوین در این مراسم ضمن تشکر از برگزاری هشتمین دوره نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس، اظهار داشت:‌ فکر نمی‌کردیم انتشاراتی که در استان اصفهان است و کیلومترها از شهر مقدس مقدس فاصله دارد توفیق پیدا کند تا از شهدای خراسان کتاب چاپ کند.

وی گفت: چاپ کتاب شهدای استان خراسان و رونمایی آن‌ها در شهر مقدس مشهد یک اتفاق فراموش نشدنی برای انتشارات دارخوین است. ما از طریق فضای مجازی که امروز آفت‌های زیادی دارد توانستیم با نویسندگان توانای استان خراسان ارتباط برقرار کنیم تا این کتاب‌ها نوشته شود.

مدیر مسئول انتشارات دارخوین تصریح کرد: چهار عنوان کتابی که امروز در مشهد رونمایی رونمایی شد در واقع هدیه ناشران استان اصفهان به مادران و همسران شهدای استان خراسان است.

احمد بیان کرد:‌ باید نویسندگان استان خراسان و قلم توانای آن‌ها ارزش‌گذاری و تجلیل شود. ناشران نیز باید تمام توان خود را در حوزه نشر دفاع مقدس قرار دهند تا آن چیزی که توسط دشمنان ما مبنی بر کم رنگ کردن فرهنگ ایثار و شهادت است، محقق نشود.

وی با اعلام خبر انتشار بیش از صد عنوان کتاب جدید، گفت:‌ ما در طول مدت یک سال گذشته بیش از صد عنوان کتاب جدید با موضوع دفاع مقدس منتشر کرده‌ایم.