به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری فارس، چاپ پانزدهم کتاب «ملا صالح» اثر رضیه غبیشی از سوی انتشارات شهید کاظمی روانه بازار کتاب شده است.

«ملا صالح» عنوان کتابی است که زندگی مجاهد خستگی ناپذیر ملاصالح قاری مترجم اسرا در جنگ تحمیلی را روایت می‌کند. با این شخصیت در کتاب «آن بیست و سه نفر» آشنا شده‌اید و در این کتاب روایتی شگفت‌انگیز و تکان‌دهنده را از این شخصیت از نظر خواهید گذراند.

ملا صالح قاری هم در اسارت ساواک رژیم پهلوی بوده و هم زندان‌های استخبارات عراق را تجربه کرده و در این کتاب خاطراتش را از آن روزها بیان کرده است.

در بخشی از این کتاب آمده است: «روزها به تلخی و سختی بر من می‌گذشتند. هیچ کس از خانواده و رفقایم نمی‌دانستند بر من چه گذشته. اتاقی که محبسم در اداره ساواک بود نیمه تاریک و از شدت گرمی هوا عرق شر شر از سر و رویم می‌ریخت. لباس‌هایم پاره و خون خشک بر آنها نشسته بود. زمین زیر پایم لخت بود. موقع خواب بر همان زمین سر می‌گذاشتم و می‌خوابیدم.»

چاپ پانزدهم کتاب «ملا صالح» که رضیه غبیشی آن را نوشته در ۲۸۸ صفحه و با قیمت ۱۰ هزار تومان توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده که بیش از ۳۰هزار نسخه از این کتاب روانه کتابفروشی‌ها شده است و علاقه‌مندان به تهیه آن می‌توانند از طریق فروشگاه اینترنتی «من و کتاب» این کتاب را خریداری کنید.

این کتاب در دوره اخیر پویش کتابخوانی «روشنا» به مخاطبان معرفی شده بود و توانسته بود توجه خوانندگان را به خود جلب کند. همچنین این کتاب در بخش مستندنگاری دهمین دوره جایزه ادبی «جلال آل‌احممد» کاندیدا شده است.