به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) نامزد‌های هشت گروه هفدهمین دوره جشنواره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس از سوی داوران این جشنواره اعلام شد. نامزد‌های  ۲۳ گروه این رویداد فرهنگی از بین هزار و ۷۰۰ عنوان و با داوری صاحب‌نظران طی هفت اعلام شده است.

هفدهمین دوره جشنواره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس  سه‌شنبه(سوم دی‌ماه) با حضور سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود.

نامزد‌های بخش «مستند» با سرگروهی جواد کامور بخشایش
«اسوه‌های صبر و ایثار» نوشته اسماء دهقان
«شکسته بال‌ها» اثر فاطمه حجه‌فروش
«حماسه‌های نامداران گمنام» نوشته رضا میرزایی
«قنات تا قنوت» نوشته قدرت‌الله سورکی‌آزاد
«تجربیاتی از حماسه آمل» نوشته مهدی خانی
«شهدای جنگل» اثر مهدی خانی
«چشم بیدار جنگل» اثر عبدالله ملکی
«روایت شمشادها» نوشته احمد وسکره
«منافقین در کمینگاه صیاد» نوشته محمدمسعود بهمنی
«فریاد آزادی پیشمرگ مسلمان  کُرد» اثر علی کلوندی
«بیقرار» نوشته احسان احمدی‌خواه

نامزد‌های بخش «هنرهای تجسمی»با سرگروهی حبیب‌الله صادقی

 

«بچه‌های حبیب» به اهتمام دکتر سید حسن شکری
«شوق وصال» اثر سید یحیی صفوی
«عکاسان جنگ» از علی فریدونی
«قاب شیدایی» مجموعه عکس‌های سعید حاجی‌خانی
«کاک احمد (مجموعه عکس‌های حاج‌احمد متوسلیان)» از علی اکبر مزد‌آبادی
«کتاب سه جلدی‌ مجموعه عکس‌های دفاع مقدس» اثر علی اکبر مزد‌آبادی

 

نامزد‌های بخش «پژوهش‌ هنرهای تجسمی»

 

«تحلیلی بر پوسترسازی دفاع مقدس و ۲ جنگ جهانی» اثر حمید جباری‌راد
«رساله مصور جانبازان» از نشر شاهد

 

نامزد‌های بخش «تاریخ شفاهی» با سرگروهی محسن کاظمی
«آقای دکتر…!» اثر مرتضی مساح
«اسرار مکتوم» از محمدحسن محققی
«راه» اثر دکتر محسن رضایی به اهتمام حسین اردستانی
«شهروند آسمان» اثر فاطمه دهقان نیری
«هفت ستون» ازجمشید عباسی شنبه بازاری
نامزد‌های بخش «خاطره کودک و نوجوان» با سرگروهی کیوان امجدیان

 

مجموعه کتاب‌های کودک و نوجوان دفاع مقدس بنیاد شهید شیرازی
مجموعه کتاب‌های کودک و نوجوان دفاع مقدس موسسه سرلشگر شهید حاج احمد کاظمی
مجموعه کتاب‌های کودک و نوجوان دفاع مقدس نشرا

 

نامزد‌های بخش «پژوهش هنر‌های نمایشی» با سرگروهی یداله وفاداری

 

«فرهنگ جامع تئاتر دفاع مقدس(دفتر چهارم)» به اهتمام جمعی از پژوهشگران»
«کتابشناخت تئاتر مقاومت(جلد دوم)» اثرتقی اکبرزاده
«سینمای دفاع مقدس؛ نگاهی از برون» محمد خزاعی

 

نامزدهای بخش «پژوهش‌های فرهنگی و اجتماعی» با سرگروهی عین‌اله کاوندی

 

«مجموعه مقالات تاریخ شفاهی ایثار و شهادت» اثر مرکز اسناد ایثارگران بنیاد شهید و انجمن تاریخ شفاهی
«از کالیفرنیا تا دهلاویه» اثر سیدعلی موسوی‌نژاد
«راز جعبه آینه» از جواد مدرسی
«گفتمان شهادت» اثر مصطفی کریمی
«شرح رمز» از سیدمحمد میرکاظمی
«اَثَر نشان» اثر علیرضا کمری
«پژوهشی درباره تهران و دفاع مقدس» از حمیدرضا شاه‌آبادی
«امتداد» اثر سید علی صادقی
«فرهنگ اعلام شهدا استان گلستان» اثر بنیاد شهید و امور ایثارگران
«تهاجم نرم و جنگ روانی در اسارت» از عبدالله محمدی
«راهنمای شهدای دزفول» اثر منوچهر مهدی‌پور
«بسیجی شهید به مثابه انسان آرمانی ایرانی»

 

نامزدهای بخش «پژوهش‌های ادبی» با سرگروهی محمود بشیری
«از دیرباز با یمن» اثر جعفر سید
«پرسمان یاد» از علیرضا کمری
«پژوهش‌نامه ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس(۲ جلد)» اثر غلامرضا کافی
«ترانه‌های مسلسل» از محمد مرادی
«جستاری در اصطلاح‌شناسی و مبانی ادبیات داستانی دفاع مقدس» از احمد شاکری
«دف عشق با دست خون» اثر سید علی سراج
«ره توشه راویان (مناطق عملیاتی جنوب کشور)» اثر مرکز حفظ آثار سپاه عاشورا
«عاطفه‌ جنگ» از معصومه ابراهیمی هژیر
«نامه پایداری ۴ و ۵: مجموعه مقالات چهارمین کنگره سراسری ادبیات پایداری (۳ جلد)» / از احمد امیری خراسانی