به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری فارس، «انتشارات انقلاب اسلامی» به مناسبت آغاز دهه فجر اقدام به معرفی کتاب‌های مرتبط خود با موضوع انقلاب اسلامی در کلام حضرت آیت الله‌العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) نموده است.

همچنین انتشارات معظّمٌ‌له همزمان با ایام الله فجر ۵۰ درصد تخفیف ویژه از تاریخ ۱۲ الی ۲۲ بهمن‌ماه برای علاقه‌مندان به مطالعه در حوزه‌ی تاریخ انقلاب، شخصیت والای حضرت امام خمینی(قدّس‌سرّه‌الشریف) و تاثیر ایشان در شکل‌گیری انقلاب، آینده‌ی روشن انقلاب اسلامی، دشمن‌شناسی و راه مقاله با آن و … را در نظر گرفته است.

«شب ظلمانی شاهنشاهی»

برگرفته از بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی درباره‌ی حکومت‌های پادشاهی ایران

در فصل نخستین کتاب «شب ظلمانی شاهنشاهی» به بحث نظر اسلام درباره‌ی سلطنت و تفاوت آن با نظام ولایت در اسلام پرداخته شده است.

فصل دوم به مفاسد و زیانهای عمومی دوران شاهنشاهی در ایران از ابتدا تا سال ۵۷ و فصل سوم به جنایات و خیانتهای دوران قاجاریه اختصاص یافته است. در بسیاری از بیانات رهبر معظّم انقلاب، مفاسد مشترک دوران پهلوی و قاجاریه در کنار هم مورد بحث قرار گرفته است و بنابراین فصل چهارم کتاب، این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است. فصل پنجم کتاب مفاسد و زیان‌های اختصاصی دوران محنت‌بار پهلوی را در ۱۶ بخش مطرح می‌‌کند.

“یکی از بزرگترین نعمات الهی بر ملّت ایران، وجود حضرت امام خمینی (قدّس‌سرّه) و انقلاب اسلامی است. انقلاب اسلامی نقش بسزایی در از بین بردن آثار دوران محنت‌بار گذشته داشته است.”

برای تهیه‌ی این کتاب کلیک کنید.

«روشنای آینده»

آینده‌پژوهی انقلاب اسلامی در بیان حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی)

کتاب حاضر به طور جامع، وعده‌های صادق رهبر معظّم انقلاب در مورد آینده‌ی پیش روی ملّت و نظام اسلامی را در خود جمع کرده است. شایان ذکر است که موفّقیّت یک انقلاب، زمانی قابل ارزیابی است که دانسته شود آیا به اهداف خود رسیده است یا نه؟ بخش اوّل کتاب به بررسی آرمانها و اهداف انقلاب اسلامی اختصاص یافته است. باید دانست که پیش‌بینیهای معظّمٌ‌له نسبت به آینده‌ی درخشان کشور، بر اساس بررسیهای جامعی است که ایشان انجام داده‌اند و مبتنی بر ظرفیّت‌هایی است که در اختیار نظام اسلامی قرار دارد.

 بخش دوّم این اثر ظرفیّت‌ها و امکاناتی را معرّفی می‌کند که بر پایه‌ی آن، دستیابی به آینده‌ای نورانی و متعالی ممکن خواهد بود. اگرچه که یکی از ظرفیّتهای نظام اسلامی، نیروهای مؤمن هستند که به برکت ایمان و استقامت ایشان، سنّتهای الهی نیز به کمک می‌آیند و نوید آینده‌ای درخشان را میدهند، امّا به خاطر وجود موانعی بیرونی و درونی، اینگونه نیست که آینده‌ی روشن انقلاب خودبه‌خود به وجود آید بلکه در این زمینه مسئولیّتهایی متوجّه کارگزاران نظام و اقشار و خواص و آحاد مردم میکند.

در بخش سوّم و چهارم این اثر، به بررسی موانع درونی و بیرونی و همچنین مسئولیّت‌ها و وظایف پرداخته شده است. بخش پنجم کتاب نیز حاوی وعده‌ها و پیش‌بینی‌هایی است که در سالهای مختلف توسّط رهبر معظّم انقلاب بیان شده است.

برای تهیه‌ی این کتاب کلیک کنید.

«دشمن‌شناسی»

شناخت دشمن و روش‌های مقابله با آن از منظر حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی)

کتاب پیش رو به منظور شناخت و روش‌های دشمن و راه‌های مقابله با آن در چهارده فصل تعاریف، ضرورت شناخت دشمن، علل و دلایل دشمنی، ماهیّت و ویژگی‌های دشمن، اهداف دشمن، شیوه‌ها، ابزارها و زمینه‌های دشمن، برنامه‌ریزیهای دشمن، شیوه‌ها و ابزار مقابله با دشمن، اقشار مورد هدف دشمن، عوامل کمک به دشمن، نقش امام راحل در مقابله با دشمن، ایستادگی در برابردشمن، رسانه‌ها و دشمن، استعمار فرانو و صهیونیسم، بزرگترین دشمن ملّت ایران و کلام آخر تحت عنوان پایان رویارویی ما با دشمنان چه وقت خواهد بود؟ تنظیم شده است.

برای تهیه‌ی این کتاب کلیک کنید.

«ره، رهرو، رهبر»

مجموعه‌ بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی درباره‌ی مکتب و شخصیّت حضرت امام خمینی(قدّس‌سرّه‌الشریف) رهبر کبیر انقلاب اسلامی

«امام خمینى، یک حقیقت همیشه زنده است. نام او پرچم این انقلاب، و راه او راه این انقلاب، و اهداف او اهداف این انقلاب است. راه او راه ما، هدف او هدف ما، و رهنمود او مشعل فروزنده‏‌ى ماست» (۲۰۹).

این کتاب با حجم ۱۱۱۰ صفحه‌ای خود، توانسته است تمام مطالب مورد نیاز درباره‌ی امام خمینی (ره) و مکتب و خطّ او را در خود جای دهد. به عبارتی این اثر به‌نحو بسیار جامعی به شخصیت و مکتب امام خمینی(قدّس‌سرّه) پرداخته است. فهرست موضوعی این اثر شامل فصول اصلی زیر است:

«شخصیت امام»، «خطّ امام»، «امام و انقلابِ اسلامی»، «انحرافات و دشمنی‌های با امام، انقلاب و خط امام»، «خدمات امام، آثار و برکات وجودی ایشان»، «وصیت‌ها و درسهایی که امام آموخت»، «علل و تفاسیرِ صحیحِ برخی مواضع و بیانات امام»، «روابط متقابل، بین امام و دیگران»، «امام و حوزه»، «خاطرات و نکات تاریخی مربوط به اثر حضور امام»، «بررسی ابعاد مختلف رحلت امام و مراسم سالگرد»

برای تهیه‌ی این کتاب  کلیک کنید.

«جهاد خود کفایی»

ارتش جمهوری اسلامی ایران در بیانات حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) رهبر معظّم انقلاب اسلامی

کتاب پیش رو به منظور آشنایی با این تشکیلات انقلابی و تبیین چیستی، شکل‌گیری، اهداف، اهمیّت‌ها، ویژگی‌ها، پیشرفت‌های علمی، دستاوردهای فرهنگی و فناوریهای به دست آمده از نگاه مقام معظّم رهبری تنظیم شده و در هشت فصلِ «جهاد خودکفایی»، «استقلال و قطع وابستگی»، «تحقیقات و پژوهش، علم و دانش»، «نوآوری، ابتکار و خلاقیّت»، «ساخت و تولید، تعمیر و نگهداری»، «شرایط و الزامات راهبری جهاد خودکفایی»، «دستاوردها و نتایج» و «تدابیر راهبردی جهاد خود کفایی» در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

برای تهیه‌ی این کتاب کلیک کنید.