به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری فارس،  این مراسم که پاسداشت تلاش‌های بی دریغ پزشکان در دوران هشت سال جنگ تحمیلی است، با حضور جامعه پزشکی برگزار خواهد شد.

از جمله مهم‌ترین شخصیت‌های حاضر در این مراسم می‌توان به رئیس جامعه جراحان، دکتر ایرج حریرچی قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی، دکتر ایرج فاضل رئیس نظام پزشکی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارتش، دکتر حسن عراقی زاده معاونت بهداری ستاد کل نیروهای مسلح، دکتر احمد عبداللهی قمی رئیس بهداری سپاه پاسداران، دکتر سید مسعود خاتمی رئیس قطب علمی آموزشی تروما، سردار نصراله فتحیان رئیس موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت، دکتر محمد رئیس زاده رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، دکتر علی نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و… اشاره کرد.

این کتاب حاصل ده جلسه مصاحبه با دکتر محمدتقی خرسندی، فوق تخصص گوش و حلق و بینی و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، بوده و دربرگیرنده خاطرات ایشان از کودکی تا کنون و به طور خاص خاطرات سال‌های جنگ ایران و عراق و حضور ایشان در مناطق جنگی است.

این خاطرات، روایت‌گر مشکلات کشور در حیطه بهداشت و درمان در سالهای دفاع مقدس و از طرفی ازخودگذشتگی‌های انسان‌هایی شریف و گمنام است که داوطلبانه از آسایش و رفاه دست کشیده‌ و در شرایطی بسیار سخت به امدادرسانی مشغول بودند؛ بزرگمردان و زنانی که همچنان در گمنامی به خدمت مشغول‌اند…

گزیده‌ای از کتاب:

«روال کار را برنامه‌ریزی کردیم. قرار شد مجروحینی که زمان داشتند، بلافاصله کارهای اولیه‌شان انجام بشود و بعد آن‌ها را به باند بفرستیم تا انتقال داده شوند. صندلی‌های هواپیماها را برداشته و برانکارد گذاشته بودند. داخل هواپیما را هم مثل آمبولانس، به میله‌ی سرم و غیره مجهز کرده بودند. هر هواپیما می‌توانست چهارصد مریض را انتقال بدهد…»

علاقه‌مندان برای حضور در این مراسم می‌توانند به نشانی تهران، خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، حوزه هنری انقلاب اسلامی، تماشاخانه مهر مراجعه نمایند.

حضور در این مراسم برای کلیه علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

برای خرید نسخه چاپی این کتاب از اینجا اقدام کنید.

برای خرید نسخه الکترونیک کتاب از اینجا اقدام کنید.