به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری تسنیم، حسین سعیدی، مدیرعامل انتشارات «به نشر»، با بیان این که این مراسم با مشارکت خبرگزاری تسنیم در تهران برگزار می‌شود، اظهار کرد: مراسم رونمایی از کتاب «پشت در بهشت» که در زمره مجموعه داستان‌های دفاع مقدس به‌نشر قرار می‌گیرد، ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه روز چهارشنبه، ۱۳ تیر ماه با حضور «مریم شیدا» به عنوان نویسنده اثر برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این که این مراسم در قالب سلسله نشست‌های تبلیغی- ترویجی به‌نشر با عنوان «در پناه کلمات» برگزار می‌شود، تصریح کرد: محمد قاسمی‌پور، مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری مراکز استانی حوزه هنری کشور، دکتر احسان رضایی، نویسنده و منتقد و دکتر حامد صلاحی، کارشناس حوزه کتاب مهمانان ویژه این مراسم خواهند بود.

مدیرعامل به‌نشر درباره داستان کتاب «پشت در بهشت» نیز اینطور بیان کرد: نویسنده در این کتاب داستان دختر جوان و هنرمندی به نام حدیث را روایت می‌کند که برادرش حسین، یک جانباز شیمیایی است. حسین برای مداوا به آلمان رفته است اما مداوا مؤثر نیست و او شهید می‌شود. حسین از طرف دیگران متهم است که با وجود این که جبهه رفته و جانباز است، اما گذشته خود را فراموش کرده و دست به کارهای ناشایست از جمله رباخواری زده است؛ حدیث در طول این داستان، بی‌گناهی برادرش را ثابت می‌کند.

به‌نشر کتاب «پشت در بهشت» را در قطع رقعی کوتاه و با تیراژ یک هزار نسخه منتشر کرده و با قیمت ۱۷۰ هزار ریال در بزرگترین رویداد فرهنگی کشور در معرض دید بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان به کتاب‌های حوزه ادبیات دفاع مقدس گذاشته است.

شایان ذکر است خبرگزاری تسنیم به آدرس تهران، میدان انقلاب، خیابان جمال‌زاده شمالی، بعد از بلوار کشاورز، کوچه شهید شیرزاد، شماره ۱۲ میزبان علاقه‌مندان به حضور در این نشست فرهنگی است.

پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر از تهران به مقصد دوبی در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۶۷ پس از توقف بین راهی در بندرعباس به سمت دوبی در حرکت بود که با شلیک موشک فینیکس حرارتی از ناو یواس‌اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در ارتفاع ۱۲ هزار پایی بر فراز خلیج فارس سرنگون شد و تمامی ۲۹۰سرنشین آن که شامل ۴۶ مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک بودند، شهید شدند و در سال ۹۵ این روز با عنوان روز افشای حقوق بشر آمریکایی به تقویم کشور اضافه شد.
علاقه‌مندان برای آگاهی از اخبار به‌نشر و مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوی می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمایندگی های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق پیام‎رسان‌های بله و ایتا به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.