به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، این مراسم به همت خانۀ کتاب، مجمع ناشران انقلاب اسلامی و دیگر تشکل‌های نشر کشور، عصر روز یک‌شنبه هفتم مرداد، در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی برگزار خواهد شد.

در این مراسم، احمد مسجدجامعی و محمدحسین صفارهرندی، دو وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی حاضر خواهند بود. همچنین حسین استاد ولی، مؤلف، محقق، مترجم و مصحح در حوزۀ علوم قرآنی و مصطفی زمانی، مدیر باسابقۀ نشر پیام آزادی و انتشارات زیارت، از دیگر سخنرانان این مراسم هستند.

مرتضی آخوندی متولد ۱۳۲۱، فعالیت حرفه‌ای در حوزۀ نشر را در سال ۱۳۳۹ آغاز کرد. او با پیروی از پدرش، مرحوم حاج شیخ محمد آخوندی، مؤسس انتشارات دارالکتب الاسلامیه، توانست طی چند دهه تلاش در سمت مدیر این انتشارات، کتب ارزشمند بسیاری را از نویسندگان برجسته و عالمان بزرگ، به بازار نشر و علاقه‌مندان کتاب عرضه کند. وی با ۷۶ سال سن همچنان در این عرصه به عنوان یکی از ناشران باسابقۀ خصوصی کشور مشغول کار است.

 

عموم اهالی نشر و دوست‌داران کتاب و کتاب‌خوانی می‌توانند روز یکشنبه ۷ مرداد از ساعت ۱۷ تا ۱۹، در سالن همایش‌های پژوهشکدۀ فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی به نشانی: تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان ولیعصر(عج) و فلسطین، نبش خیابان برادران مظفر جنوبی، شمارۀ ۱۱۷۶، در این مراسم شرکت کنند.