سید بغداد؛ داستانی از حضور یک سرباز امریکایی در جنگ عراق

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از روابط عمومی به‌نشر، «سید بغداد» را دکتر «محمد طعان»، پزشک فرانسوی و نویسنده لبنانی‌الاصل به رشته تحریر درآورده و «محمدرضا شیخی» آن را به زبان فارسی ترجمه کرده است.
نویسنده در این کتاب داستان یک سرباز آمریکایی به نام جیمی را روایت می‌کند که به فراخوان جنگ عراق پاسخ مثبت می‌دهد اما بعد از مدتی درمی‌یابد که به او دروغ گفته شده است و به ماهیت این جنگ پی می‌برد.
او در جستجوی حقیقت با روحانی سید عراقی روبه‌رو می‌شود و به هدایت او به اسلام شیعی می‌گرود و جذب شخصیت بی‌مانند امام حسین(ع) می‌شود.
این اثر ۲۲۴ صفحه‌ای در قالب ۲۵ فصل، داستان را برای مخاطبان روایت می‌کند.
به‌نشر کتاب «سید بغداد» را در قطع رقعی با شمارگان یک هزار نسخه منتشر کرده است و مخاطبان می‌توانند آن را با قیمت ۱۶۰ هزار ریال خریداری کنند.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «پاسی از شب گذشته بود که احمد بعد از بازگشت از کرکوک وارد اتاقی شد که والدینش همراه با بزرگ عشیره و مهمانشان در آن بودند. پسربچه‌هایی که هنوز در حیاط پایگاه نظامی قدیمی بودند، به او گفته بودند که یک زن آمده دنبالش. نیازی نبود که خیلی زور بزند تا بفهمد این زن کسی جز آمنه نمی‌تواند باشد. انگار در برهه‌های عظیم انقلاب و آوارگی و ریشه‌کنی، حس ششم هر کسی بهتر کار می‌کند. تجدید دیدار کسانی که تا همین چند هفته پیش امیدی به آن نمی‌رفت، حالا امکان‌پذیر شده بود. می‌شد همه چیز را پیش‌بینی کرد»…
علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب‌ و نیز مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوي می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمايندگي‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق پیام‎رسان‌های بله و ایتا به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.

برچسب‌ها:
نظرات
ارسال نظر
خط اخبار