انتشار یادداشت‌های یک جانباز قطع نخاع

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری تسنیم، گلستان جعفریان، نویسنده، با اشاره به موضوع کتاب جدید خود گفت: در حال حاضر کتابی مشتمل بر یادداشت‌های حسین صفایی، از جانبازان قطع نخاع هشت سال جنگ تحمیلی، آماده انتشار است که برای چاپ به باغ موزه دفاع مقدس سپرده شده است.

وی به جزئیات بیشتری درباره این کتاب اشاره و اضافه کرد: کتاب حاضر زندگی جانباز صفایی را از زمانی که قطع نخاع شد، روایت می‌کند. این یادداشت‌ها طی هفت سال توسط خود جانباز نوشته شده است. او جانباز قطع نخاع است و توانسته در ظرف هفت سال، حدود ۱۰۰ صفحه یادداشت را با استفاده از قلمی که در دهان می‌‌گذارد،‌ بنویسد. جانباز صفایی می‌تواند در روز تنها دو خط تایپ کند، به همین دلیل یادداشت‌های او ارزشمند است.

جعفریان ادامه داد: در ابتدا نگارش کتابی مشتمل بر خاطرات ایشان را برعهده گرفتم، اما بعد از اینکه از جریان یادداشت‌ها مطلع شدم، تصمیم گرفتم که یادداشت‌ها منتشر شود و من فقط بر ساختار کار نظارت داشته باشم.

به گفته این نویسنده؛ یادداشت‌های صفایی دربردارنده خاطرات او پس از دورانی است که جانباز قطع نخاع شده و حالا قریب به ۴۰ سال از آن زمان می‌گذرد. او در این مدت پدر و مادرش را از دست می‌دهد و با مشکلات متعددی مواجه می‌شود، اما با وجود این هرگز تسلیم زندگی نمی‌شود و تلاش می‌کند تا با مقاومت و خوش‌فکری زندگی جدیدی برای خود رقم بزند. در یادداشت‌هایش به این موضوعات اشاره شده است. او حتی از زمانی که به او ویلچر می‌دهند، اشاره می‌کند و می‌گوید که باعث تحول در زندگی‌اش شده است. زندگی جانباز صفایی برای بسیاری از جانبازان مایه امید است.

جعفریان افزود: صفایی وقتی جانباز می‌شود، ازدواج کرده بود و دو فرزند داشت. زندگی مشترک او پس از قطع نخاع شدن نیز خواندنی و برای نسل امروز درس‌های بزرگی دارد. همیشه بر این باور بوده‌ام که ادبیات پایداری به ما یاد می‌دهد که چگونه شادتر زندگی کنیم و فکر می‌کنم که این موضوع در زندگی جانباز صفایی کاملاً عینیت داشته است.

برچسب‌ها:
نظرات
ارسال نظر
خط اخبار