به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از روابط عمومی به‌نشر، «برانگیختن خلاقیت دانش‌آموزان» عنوان کتابی است به قلم «پتی دراپو» که علی سعیدی و ابوالقاسم بهجت آن را به زبان فارسی ترجمه کرده‌اند.
نویسنده در پیش‌گفتار این کتاب اینطور می‌نویسد: «این کتاب را به سه دلیل خیلی خاص نوشته‌ام: اول، برای کمک به معلمان که به دانش‌آموزان بیشتری توجه کنند؛ دوم، برای ارائه راهبردها و ابزارهایی که تفکر خلاق و نتایج خلاق را تقویت می‌کند؛ و سوم، برای معلمان که چگونه می‌توانند از خلاقیت در کلاس‌های درس خود استفاده کنند.»
این کتاب به معلمان مبنایی منطقی می‌دهد که چرا خلاقیت در تعلیم و تربیت مهم است و نیز ابزارها و راهبردهایی در اختیار قرار می‌دهد که به آن‌ها کمک می‌کند تا خلاقیت ارادی و آگاهانه را در کلاس خود ایجاد کنند. همچنین این کتاب یک «نقشه راه خلاقیت» به دست می‌دهد که از محیط کلاس درس شروع می‌شود و در چهار مسیر فعل‌ها و عبارت‌های مربوط به مهارت تفکر، راهبردها، نوآوری و حل مسئله خلاق و نتایج و آثار آن امتداد می‌یابد.
نویسنده در این کتاب ۴۰ راهبرد ساده و کاربردی به مخاطب ارائه می‌دهد که درس‌های خلاقیت را با اهداف برنامه درسی هماهنگ و روش‌های مختلفی برای طراحی درس‌های خلاق پیشنهاد می‌کند و نشان می‌دهد چگونه می‌توان درس‌ها را برای ترویج تفکر خلاق تغییر داد.
به‌نشر این کتاب ۳۳۶ صفحه‌ای را در قطع وزیری با تیراژ یک هزار نسخه منتشر کرده و با قیمت ۲۰۰ هزار ریال در دسترس مخاطبان قرار داده است.
علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب‌ و نیز مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوي می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمايندگي‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق پیام‎رسان‌های بله و ایتا به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.