به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری تسنیم، این کتاب که در ۲۰۰ صفحه سامان یافته است مشتمل بر ۲۰ مقاله در تبیین ابعاد FATF، اهداف امریکا از هدایت ایران به سوی آن، نقد اظهارات مسئولین دولت در حمایت از FATF، تبعات حقوقی و امنیتی پذیرش این قرارداد برای کشور است.

FATF یعنی تحریم محور مقاومت و شلیک به امنیت ملی. امروز ایران پس تجربه خسارت بار برجام هسته ای در آستانه برجام مالی، کاپیتولاسیون اقتصادی و خسارت محضی دیگر قرار دارد. این کتاب می‌کوشد هر چند کوتاه و مختصر زاویه‌ای از خسارت‌ها و پیامدهای این سند ننگین را به همه میهن دوستان و استکبار ستیزان و آزاده خواهان معرفی نماید.

از ابتدای انقلاب اسلامی در کنار مکتب فکری اصیل اسلام ناب که نماد و رهبر آن امام خمینی «ره» بود، خط فکری دیگری وجود داشت که در عین اعلام پایبندی به اصول انقلاب، دارای فاصله‌های جدی با مکتب و ممشای امام راحل بود. امام خمینی «ره» که انقلاب را بر اساس اسلام حداکثری و مشی انقلابی بنا نهاده بود و با متحجران و متجددان فاصله‌ای روشن داشت، همواره از قاعدین و نشستگان و خستگان از قیام و مجاهدت در راه رسیدن به آرمان‌های ناب اسلامی و شیعی گله مند بود. نمود این گله مندی و دردمندی در پیام جام زهر و منشور روحانیت به خوبی دیده می‌شود. جریانی همواره از ایستادگی، مجاهدت و مقاومت کناره گرفته و راه پیشرفت را در عبور از «انقلابی بودن» تعریف می‌کردند.

ترجمه عینی این خط فکری، و نتیجه عملی آن هضم شدن در هضمه سیری ناپذیر دنیای مدرن و قدرت‌های استکباری بود. پذیرش ولایت طاغوت و آقایی حکومت‌های ظلم و جور یعنی امریکا و غرب، ثمره عملی تبعیت از این جریان بود.

در مقابل امام راحل امریکا را «شیطان بزرگ» می‌نامید و بنابر تعالیم دینی هر گونه خضوع و تبعیت از شیطان را خروج از دایره ولایت الهی می‌شمرد. پس به حکم اسلام و قرآن در برابر حکومت طاغوت و ولایت شیطان ایستاد و لحظه‌ای با امریکا که مصداق شیطان انسی بود کنار نیامد و سازش نکرد. اما خط فکری دیگر که امریکا را «کدخدا» ی دهکده جهانی می‌دانست می‌کوشید با استفاده از تعبیر «جامعه جهانی» برای چند کشور مستکبر و مستعمِر خود را همواره همراه و همگام و تابع اصول و استانداردهای آن‌ها معرفی کند. تا با کسب رضایت ایشان زمینه پیشرفت‌های مادی و بهره مندی تنعمات دنیوی را فراهم آورد. غافل از اینکه وَلَن تَرْضَىٰ عَنكَ الْیَهُودُ وَلَا النَّصَارَىٰ حَتَّىٰ تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ ۗ قُلْ إِنَّ هُدَى اللَّهِ هُوَ الْهُدَىٰ ۗ وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءَهُم بَعْدَ الَّذِی جَاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ ۙ مَا لَكَ مِنَ اللَّهِ مِن وَلِیٍّ وَلَا نَصِیرٍ (بقره/۱۲۰)؛ غافل از اینکه قرآن می‌گوید دنیای استکبار به کمتر از محو کامل هویت دینی شما راضی نیست و این پیشروی هیچ حدیقفی ندارد. عقب نشینی و کرنش و خضوع در برابر جبهه استکبار تنها موجب جری شدن و پر توقع تر شدن آن‌ها می‌شود.

این تفکر انحرافی با روی کار آمدن دولت یازدهم با شعار اعتدال جان تازه‌ای گرفت و کوشید هر چه بیشتر ایران اسلامی و انقلابی را زیر سلطه طاغوتیان قرار دهد. «برجام» نمادی از تواضع و کرنش و تسلیم در برابر استکبار بود و سخن از برجام های ۲ و ۳ و ۴ یعنی اعلام حرکت به سمت پذیرش تامّ و تمام قواعد جامعه جهانی؛ بخوانید: شیطان، طاغوت، آمریکا.

اما این جریان به برجام هسته‌ای راضی نشد و برجام های دیگری نیز به ارمغان آورد. برجام فرهنگی یا سند ننگین و انحرافی ۲۰۳۰، و اکنون سند تحریم مقاومت یعنی FATF. امروز ایران در برابر برجام مالی، کاپیتولاسیون اقتصادی و خسارت محضی دیگر قرار دارد. این کتاب می‌کوشد هر چند کوتاه و مختصر زاویه‌ای از خسارت‌ها و پیامدهای این سند ننگین را به همه میهن دوستان و استکبار ستیزان و آزاده خواهان معرفی نماید.

کتاب خود تحریمی جستاری در مفهوم، ابعاد و پیامدهای خسارت بار FATF ، در ۲۳۲ صفحه  با قیمت پشت جلد ۱۲ هزار تومان توسط دفتر مطالعات گفتمان انقلاب اسلامی با همکاری انتشارات شهید کاظمی روانه باز شد.

علاقه مندان جهت تهیه کتاب میتوانند از طریق سایت من و کتاب (manvaketab.ir)  و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را با پست رایگان دریافت نمایید.