به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری تسنیم، «شاهین بر آفتاب»؛ جدیدترین اثرگل على بابایى در حوزه پژوهش و نگارش سرگذشت نامه هاى مستند سرداران شهید سپاه تهران، با محوریت زندگانى پر ماجراى آموزگار بسیجى شهید غلام على پیچک روانه چاپ شد.

این کتاب در قطع رقعى، با حجم ۳۰۰ صفحه در ٢٢ فصل و ٤٨ صفحه اسناد و تصاویر، جامع ترین اثر مستندى است که فرازهاى عمدتا ناگفته اى از مراحل مختلف زندگى، مبارزات سیاسى ونظامى شهید پیچک را از مجراى اسناد و مدارک دست اول وروایات طیف متنوعى از اعضاى خانواده، یاران و همرزمان سردار شهید عملیات سپاه غرب کشوردرسال نخست جنگ،براى مخاطبین خود بازروایى مى کند.

«شاهین بر آفتاب»؛ در شمارگان ۱۵۰۰ نسخه، توسط انتشارات ٢٧ بعثت و نشر صاعقه همزمان باسى و هشتمین سالگرد آغاز حماسه دفاع مقدس، منتشر مى شود.

برشی از کتاب:

عجیب است،بازهم همان صدا،بازهم همان شبح را در دل آسمان شنیدم و دیدم. از وزوایی پرسیدم: یعنی چیست؟ گفت: بومی های اینجا می گویند هر روز نزدیک غروب،شاهینی از قله کوه بر آفتاب بلند می شود سه بار در دل آسمان چرخ می زند و بعد ناغافل غیب اش می زند. با رفتن او شب از راه می رسد. به او گفتم: یعنی تو این را باور می کنی؟ گفت: اگر باورش نکرده بودم صبح تا حالا این قدر پاپیج تو نمی شدم که بگذاری به جای تو امشب من به خط بر آفتاب بزنم.