به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری تسنیم، دو کتاب حوزه دفاع مقدس و دفاع از حرم «مربع‌های قرمز» و «سربلند»‌ به زودی توسط انتشارات شهید کاظمی به عربی ترجمه و منتشر می‌شوند.

این ناشر که به چاپ کتاب‌های حوزه انقلاب و دفاع مقدس اشتغال دارد، پیش‌تر مجموعه پنج جلدی «خانه عنکبوت» (با محوریت نفوذ در «موساد») «گواه میهن»، «تاریخ سیاه آل خلیفه»، «زفرات» و «عطش» را از عربی به فارسی ترجمه کرده و به تازگی فعالیت خود را در حوزه ترجمه آثار خود به زبان عربی آغاز کرده است.

کتاب «و نظم امرکم» ترجمه کتاب «کارباید تشکیلاتی باشد»، «هذا قائدی» ترجمه کتاب «ماه در آئینه»، «ابو وصال» ترجمه کتاب «شهید مدافع حرم محمدرضا دهقان (ابو وصال)»، «ِالشهید العزیز» ترجمه کتاب «شهید مدافع حرم محمود رادمهر (شهید عزیز)» از جمله آثاری است که به تازگی توسط این ناشر ترجمه و در کشورهای عربی عرضه شده است.

کتاب‌های دیگر نشر شهید کاظمی که به مناسبت هفته دفاع مقدس ترجمه‌شان آغاز شده، «مربع‌های قرمز» (خاطرات شفاهی حاج «حسین یکتا» از دوران کودکی تا پایان دفاع مقدس)، کتاب «سربلند» (روایت زندگی شهید مدافع حرم محسن حججی)، «چمروش» (خاطرات خلبان شهید مدافع حرم کمال شیرخانی) و کتاب «ملاصالح »(خاطرات شگفت انگیز مترجم اسرای ایران در عراق) هستند.