به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از روابط عمومی به‌نشر، سید احمد میرزاده افزود: کتاب‌های «آرزوی چهارم» و «پل جغاتو» از سری مجموعه (روزهای جنگ) برای نخستین بار توسط انتشارات آستان قدس رضوی در قالب «کتاب‌های پروانه» به چاپ رسید.
وی با بیان اینکه این مجموعه درگروه «کتاب‌های پروانه» و برای رده سنی کودک و نوجوان قرار دارد، تصریح کرد: به‌نشر این مجموعه را در قطع وزیری و با شمارگان هزار نسخه منتشر کرده است.
معاون تولید به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) ادامه داد: «آرزوی چهارم» یکی از عناوین این مجموعه را تشکیل می دهد که توسط اکبر صحرایی نگارش شده است و مجید صابری نژاد تصویرگری این اثر را برعهده دارد و انتشارات آستان قدس رضوی این مجموعه را با قیمت ۱۸۰ هزار ریال در اختیار کودکان و نوجوانان قرار داده است.
وی افزود: سیر رمان «آرزوی چهارم» به صورت فلاش بک برگشت به عقب است و روایت گر نوجوانی بسیجی به نام شمشاد است که در یکی از عملیات های مهم ایران و عراق در اوج جنگ با دیدن یکی از رزمنده ها که به خاطر نجات جان وی زخمی شده و سعی دارد او را از محاصرۀ دشمن به عقب منتقل و نجات دهد، به خاطرات دوران کودکی اش بر می گردد و…
میرزاده با بیان جزئیات کتاب «پل جغاتو» نیز اظهار کرد: این کتاب نوشته مجید محبوبی است که در ۱۱ فصل و با تصویرگری محمود علیمرادی و با قیمت ۸۵ هزار ریال منتشر شده است.
وی ادامه داد: «پل جغاتو» سرگذشت چند روزه پسرک راویی است که در داستان نه اسم دارد و نه سن آن مشخص است! در این دو روز روستای پسرک و اطراف تحت تاثیر هجوم یک دشمن خارجی است که فقط از دشمن حمله هواپیما و اسم صدام می آید، در این بحران راوی نگران دختر عمو و زن عمو است که آن طرف پُل جغاتو در شهر هستند و… .

 


معاون تولید به‌نشر به دیگر عناوین مجموعه (روزهای جنگ) اشاره کرد و افزود: کتاب های «مرد قورباغه‌ای»، «وقتی در آغوش کوه بودیم»، «آب و زنجیر»، «روشنای خاموش» و «بهمن ۶۵ » دیگر عناوین این مجموعه است که در آینده‌ای نزدیک به چاپ خواهد رسید.
وی اظهار کرد: «وقتی در آغوش کوه بودیم»، «آب و زنجیر»، «بهمن ۶۵ » در مرحله تصویرگری و «مرد قورباغه ای» و «روشنای خاموش» هم اکنون در مرحله صفحه آرایی قرار دارد.
وی در ادامه با بیان اینکه مخاطب شناسی و شناخت واقعی دنیای کودکان جزو دغدغه‌های جدی در حوزه کتاب کودک و نوجوان است، تصریح کرد: غنا بخشیدن به تفکرات فرهنگی، دینی، اجتماعی، علمی و… کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان ایران اسلامی در تولید و نیازسنجی آثار انتشارات به‌نشر در جایگاه ویژه ای قرار دارد.
علاقه‌مندان برای آگاهی از اخبار به‌نشر و مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوي می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمايندگي‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق پیامرسان‌های بله و ایتا به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.