به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری تسنیم، نشر معارف همزمان با هفتمین سالروز شهادت شهید حسن طهرانی مقدم چاپ دوم کتاب «فاتح قدس» شامل روایتی از زندگانی پدر موشکی ایران به کوشش محمدحسین علیجان‌زاده روشن را منتشر کرد.

سردار سرلشکر پاسدار شهید حسن تهرانی مقدم از بنیانگذاران اصلی صنایع موشکی جمهوری اسلامی ایران و بنیانگذار توپخانه و موشکی سپاه در دوران پر افتخار هشت سال دفاع مقدس و مسئول سازمان خودکفایی و تحقیقات صنعتی سپاه پاسداران بود. این شهید گرانقدر تقریباً ۲۵ سال از عمر خود را در ایجاد و توسعه این بخش از توان دفاعی قرار داده بود و به عنوان پدر موشکی ایران لقب گرفت. این کتاب به بررسی زندگی این شهید بزرگ از زبان خانواده (مادر، همسر، فرزندان، برادران)، همکاران و همرزمان و فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برخی از چهره‌های ورزشی و فرهنگی کشورمان می‌پردازد.

تحقیق نویسنده برای گردآوری و تدوین نظرات مختلف، چینش منطقی، صفحه آرایی جذاب، عکس‌های فراوان از این شهید و زندگینامه و تصاویر شهدای جهاد خودکفایی سپاه از ویژگی‌های برجسته این کتاب خواندنی است.

نشر معارف چاپ دوم کتاب «فاتح قدس» را در ۲۷۲ صفحه و به قیمت ۱۲ هزار تومان منتشر کرد.