به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، در راستای تقویت و توسعۀ فرهنگ کتاب‌خوانی و با هدف آشنایی با سبک زندگی قهرمانان کشورمان و الگوگرفتن از آنها، اولین دوره از پویش کتاب‌خوانی «کتاب‌قهرمان» به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با همکاری نهادهای فرهنگی، مراکز توزیع، کتاب‌فروشی‌ها و… آغاز شد.

این پویش که از ۱۱ آذر آغاز شده، با محوریت کتاب «سرباز کوچک امام»، نوشتۀ فاطمه دوست‌کامی است. این کتاب ارزشمند خاطرات مهدی طحانیان، آزادۀ غیرتمند و سرافراز کشور است که از سیزده‌سالگی در دام دشمن بعثی می‌افتد. مهدی طحانیان تا دو سال پس از امضای قطع‌نامۀ ۵۹۸ به همراه جمعی دیگر از اسرا در زندان‌های رژیم بعث نگه داشته می‌شود و در این هشت سال اسارت (۱۳۶۱ تا ۱۳۶۹)، شاهد جنایات و شکنجه‌های بی‌امان و توصیف‌ناپذیر این رژیم جنایتکار و همچنین راوی رشادت‌ها و جوانمردی رزمندگان و جان‌برکفان هشت سال جنگ تحمیلی است.

فاطمه دوست‌کامی، نویسندۀ اثر، مصاحبه‌های مربوط به کتاب را در ۱۶۳ جلسه گرفته و از سال ۱۳۸۷ نگارش آن را شروع کرده است. رهبر انقلاب نیز در تاریخ ۱۲تیر۱۳۹۶ تقریظی بر این کتاب نوشتند.

این کتاب دلنشین حاصل تلاش دست‌اندرکاران انتشارات پیام آزادگان است که در ۴۵۳ صفحه و با قیمت ۲۴۰۰۰ تومان در کتاب‌فروشی‌ها در حال توزیع است.

روش‌های شرکت در مسابقه

دبیرخانۀ پویش «کتاب‌قهرمان» روش‌های شرکت در مسابقه را در سایت این پویش به نشانی ketabghahreman.com اعلام کرده است. افرادی که قصد شرکت در پویش را دارند، با مراجعه به این سایت و ثبت‌نام در آن، وارد پنل کاربری شده و اقدامات لازم را برای شرکت در پویش انجام می‌دهند و با روش‌های شرکت در پویش بیشتر آشنا خواهند شد.

این پویش بخش ویژۀ نوجوانان ۱۳ و ۱۴ساله نیز دارد که افراد می‌توانند با بارگذاری عکس شناسنامه در سایت در این بخش شرکت کنند.

 

روش‌های تهیۀ کتاب

علاقه‌مندان علاوه بر تهیۀ کتاب از مراکز پخش و کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور با قیمت ۲۴۰۰۰ تومان، می‌توانند نسخۀ الکترونیکی آن را به قیمت ۹۵۰۰ تومان از اپلیکیشن طاقچه به این آدرس تهیه نمایند. همچنین با ارسال عدد ۵ به سامانۀ پیامکی ۵۰۰۰۱۷۶۸ کتاب برای شرکت‌کنندگان به رایگان فرستاده خواهد شد.

از کتاب «سرباز کوچک امام» چند نسخه با شماره صفحات متفاوت در بازار موجود است که به علت تلخیص کتاب است. کسانی که پیش از آغاز پویش، هر نسخۀ دیگری از کتاب را تهیه کرده‌اند، با همان نسخه می‌توانند در پویش شرکت کنند.

افراد برای شرکت در مسابقه نیاز به کد شرکت در مسابقه دارند. این کد در پشت جلد کتاب‌های مختص پویش وجود دارد. افرادی که این کتاب را از قبل دارند، برای تهیۀ جداگانۀ کد به سایت پویش مراجعه کنند. همچنین هنگام خرید کتاب از اپلیکیشن طاقچه، این برنامه کد شرکت در مسابقه را به خریداران خواهد داد.

 

جوایز پویش «کتاب‌قهرمان» مطابق با امتیازات شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ جوایز و پویش و امتیازات به سایت کتاب‌قهرمان مراجعه کنید. همچنین صفحۀ اینستاگرام پویش با نام کاربری @ketabghahreman فعال است. این پویش تا اسفند سال جاری ادامه خواهد داشت.