به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از روابط عمومی به‌نشر، حسین سعیدی در ارتباط با انتشار این اثر اظهار کرد: «بانوی آسمان و دوستان کوچکش» نوشته سمیه زمردی‌راد و با تصویرگری فاطمه متأله برای گروه سنی «ب» نگارش شده است.
وی اضافه کرد: این اثر در قطع رحلی کوتاه به صورت مصور با شمارگان دو هزار نسخه و با قیمت ۹۰ هزار ریال در کتابفروشی ها در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.
سعیدی با بیان اینکه این کتاب نخستین کتاب به‌نشر است که به دو زبان فارسی و انگلیسی به نگارش درآمده است، افزود: در کتاب «بانوی آسمان و دوستان کوچکش» که طراحی گرافیک آن را سعید سلیمی بر عهده دارد، سعی شده است در قالب داستان تخیلی، مفاهیم ارزشی همانند فضیلت نماز اول وقت و حجاب با زبانی ساده و قابل فهم برای کودکان شرح و آموزش داده شود.
مدیرعامل به‌نشر با اشاره به اینکه این انتشارات همواره به دنبال نگاهی جدی و اثرگذار در تولید آثار با مضامین و موضوعات گسترده متناسب با گروه های سنی و کودک و نوجوان است، یادآور شد: گروه کودک و نوجوان به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) با آغاز فعالیت خود از سال ۱۳۷۷ تاکنون توانسته سالانه حدود ۴۰۰ عنوان کتاب منتشر نماید که در جشنواره های بین المللی و کشوری حائز رتبه های برتر شده است و در این مدت جزء کتاب‌های پر فروش در بین کودکان و نوجوانان بوده است.
در بخشی از کتاب «بانوی آسمان و دوستان کوچکش» که در ژانر فانتزی در اختیار کودکان قرار گرفته؛ می خوانید: حالا وقتش رسیده بود… مامان بیدار شد، وضو گرفت و با قطرات درخشان آبِ وضو روی صورت دوست داشتنی اش به اتاق آمد. سجاده را باز کرد و …
اوه خدای من! چه چادر فوق العاده ای! مامان چادر را سر کرد و درخشید. همه ستاره ها چشمک می زدند و رنگشان تغییر می کرد. دوقلوهای کوچولوی شیرین زمزمه کردند: «مامان فرشته ای!»

 


علاقه‌مندان برای آگاهی از اخبار به‌نشر و مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوي می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمايندگي‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق پیامرسان‌های بله و ایتا به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.