به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از روابط عمومی به‌نشر، «هم قسم» روایت‌گر شرح زندگی و خاطرات شهیده سیده سُهام الموسوی معروف به «ام یاسر» بانویی است که هم در حیات و هم در شهادتش، شخصیتی سترگ بود.
این اثر در چهار فصل حکایت‌گر شخصیت واقعی بانویی است که مانند او را در میان هم قطارانش به ندرت می توان یافت، «ام یاسر» زنی که دلداده و عاشق همسرش بود و مادری که به تمام معنا مادری می کرد و همه ویژگی های مادر فداکار را در خود جای داده بود و همچنین مجاهدی از جان گذشته در مسیر جهاد و شهادت و همگام با شوهرش سید عباس بود.
این شهید بزرگوار هم در همسری و هم در مادری و هم در جهاد و شهادت یکه تاز میدان بود و با همه این ها، نمونه یک بنده مطیع خداوند بود، زنی که حق پیمان خود با پروردگارش را ادا کرد و در این مسیر تا آخر استوار ماند. کسی که با خداوند بزرگ، معامله ای سودمند کرد و جانش را در مسلخ عشق الهی قربانی کرد و سرانجام با شهادتش به وصال محبوب شتافت.
این اثر که برگردان کتاب «الوصول» نوشته «عبدالقدوس الامین» نویسنده لبنانی است در ۳۵۰ صفحه و با ترجمه «احمد نطنزی» روایت‌گر زندگی این بانوی همراه با جبهه مقاومت اسلامی است.
فصل نخست این اثر یادآور خاطرات این بانوی جهادی است، فصل دوم «جلوه هایی از شکل گیری شخصیتی استوار» نام دارد، فصل سوم «پرواز تا اوج» و فصل چهارم و پایانی این اثر «آلبومی از تصاویر» این شهید بزرگوار به همراه خانواده وی ثبت شده است.
نویسنده در پیشگفتار این اثر یادآوری می کند: «ام یاسر» پدیده ای منحصر به فرد بود و نتیجه قلم زدن درباره او نیز خواه نا خواه کار متفاوتی می شد، در نگارش «هم قسم» از سلسله مطالعات در دست نوشته ها و مقالات و بیش از ۳۰ مصاحبه که از وی به یادگار مانده استفاده شده است.
«عبدالقدوس الامین» از مترجم این اثر در برگردان این کتاب به فارسی تقدیر و تشکر کرده است و ابراز امیدواری می کند: شناخت مردم ایران از تاریخی که دو ملت ایران و لبنان در شکل دهی آن به عنوان پیکری واحد با حافظه تاریخی مشترک مشارکت ورزیده اند، افزایش یابد.
شهید سید عباس موسوی در تاریخ ۱۶ فوریه ۱۹۹۲ هنگامی که برای شرکت در مراسم سالگرد شیخ راغب حرب به روستای جبشیت رفته بود، در راه بازگشت به بیروت، خودروی حامل او مورد حمله هلی‌کوپترهای رژیم غاصب صهیونیستی قرار گرفت که در نتیجه آن او، فرزند و همسرش به شهادت رسیدند.
«هم قسم» امسال در بیست و هفتمین سالگرد شهادت شهید سید عباس موسوی در تیراژ یک هزار نسخه، در قطع رقعی و با قیمت ۳۵۰ هزار ریال هم اکنون در کتابفروشی ها در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.
علاقه‌مندان برای آگاهی از اخبار به‌نشر و مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوي می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمايندگي‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق پیامرسان‌های بله و ایتا به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.