به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از روابط عمومی به‌نشر، حسین سعیدی اظهار کرد: «راهنمای زائران حریم رضوی» نوشته زهرا افشار تربتی با موضوع زندگی نامه حضرت رضا(ع)، زیارت و آداب و رسوم آن، معرفی بست ها، صحن ها، رواق های حرم مطهر رضوی، روضه منوره، بخش های مختلف خدماتی حرم مطهر و زیارت منتشر شده است.
وی افزود: در این کتاب ۳۱۱ صفحه ای، عکس های گوناگونی از صحن ها، رواق ها و بخش های مختلف حرم مطهر امام رضا(ع) توسط مسعود نوذری، سیدعلی حسینیان نسب و سعید محمودی ازناوه ثبت شده است.
سعیدی ادامه داد: زندگی نامه، زیارت نامه امام رضا(ع) به همراه آداب زیارت حضرت در سرفصل زیارت این کتاب گنجانده شده است.
معرفی بست های حرم مطهر شامل شیخ حر عاملی، نواب صفوی، شیخ طوسی، شیخ طبرسی و شیخ بهایی، رواق های حرم مطهر رضوی از قبیل دارالحکمه، دارالضیافه، دارالسعاده، الله وردیخان، دارالفیض، شیخ حر عاملی، دارالحجه و امام خمینی(ره) و.. به همراه نقشه و مسیر تشرف از دیگر مطالب عنوان شده در این کتاب است که مدیرعامل به‌نشر به آن اشاره کرد.
وی با بیان اینکه در سرفصل روضه منوره، توضیحات تاریخی از سنگ مزار و ضریح حضرت رضا(ع)، گنبد و مناره حرم مطهر عنوان شده است، خاطرنشان کرد: متن زیارت امین الله، زیارت جامعه کبیره، زیارت عاشورا و نماز جعفر طیار نیز در کتاب «راهنمای زائران حریم رضوی» ارائه شده است.
سعیدی تصریح کرد: دفتر نگهداری اشیای گمشده، دفتر پیداشدگان و خدمات مادر و کودک، دفتر امانات نقدی و غیرنقدی، دارالشفاء، دفتر نذورات و… از جمله خدمات آستان قدس رضوی است که در بخش خدمات رفاهی زائران کتاب «راهنمای زائران حریم رضوی» به آنها پرداخته شده است.
وی ادامه داد: احادیث رضوی و اشعار رضوی از شاعرانی همچون رضا عابدین زاده، حاج غلامرضا سازگار، سید حمیدرضا برقعی، زنده یاد غلامرضا شکوهی، حبیب الله چایچیان، مصطفی محدثی خراسانی،سعید بیابانکی و.. در صفحات گوناگون کتاب به چشم می خورد.
مدیرعامل به‌نشر گفت: بخش هایی از زندگی‌نامه یاران حضرت و شخصیت های معاصر در باب زیارت امام رضا(ع)، مشاهیر مدفون در حرم مطهر رضوی، موزه ها و.. دیگر محتوای این کتاب را تشکیل می دهد.
وی در پایان یادآور شد: به‌نشر «راهنمای زائران حریم رضوی» را در قطع پالتویی، با شمارگان سه هزار نسخه و با قیمت ۱۵۰ هزار ریال عرضه کرده است.
علاقه‌مندان برای آگاهی از اخبار به‌نشر و مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوي می‌توانند به نشانی اینترنتی www.Behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمايندگي‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق پیامرسان‌های بله و ایتا به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.