به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، مراسم رونمایی کتاب «منتصر»، سیری در زندگی شهید «محمدحسین جونی»، از شهدای مدافع حرم لبنان در غرفه مجمع ناشران انقلاب اسلامی برگزار می‌شود. این مراسم در یازدهم اردیبهشت هم‌زمان با سی‌دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در ساعت ۱۱ برپا خواهد شد.

مهمانان این برنامه حجت‌الاسلام سیدعبدالله صفی‌الدین نماینده حزب‌الله لبنان در ایران، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، میثم نیلی مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی و آقایان محمدرضا، یوسف و محمد سرشار خواهند بود.

این کتاب نوشته غیداء ماجد است که یوسف سرشار آن را از عربی به فارسی ترجمه و سوره مهر آن را در سی‌ودومین نمایشگاه کتاب تهران عرضه کرده است.

 

در بخشی از این کتاب آمده است: «در اثنای بازپرسی، تلاش کردم با وجود تمام فشارها و تهدیدها، اعتراف نکنم به اینکه به صورت مخفیانه در توزیع آن جزوات مشارکت داشته‌ام، و بلکه هرگونه مشارکت خود را در فعالیت‌های «خصمانه» علیه اسرائیلی‌ها، آنطور که اسرائیلی‌ها روی این گونه فعالیت‌ها اسم گذاشته بودند، نفی کنم. با این کار می‌خواستم مانع اسیر ماندنم پیش آنها بشوم و خیلی سریع بتوانم برگردم برای کامل کردن فعالیت‌هایم. از بین تمامی سوالات زیادی که از من پرسیدند، سوالی را به یاد می‌آورم از واقعیت داشتن انتساب من به یکی از مجموعه‌های اسلامی که در لبنان ضد اسرائیل فعالیت می‌کرد و بازپرس به زبان عربی عامیانه از من پرسید: «آیا تو به اتحادیه دانشجویان مسلمان وصلی؟»