به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، «غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند» روایت داستانی ۷۲ غواص لشکر «انصارالحسین (ع)» به قلم حمید حسام توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

این روزها سالروز بازگشت و تشییع ۱۷۵ شهید خط‌شکن غواص با دستان بسته است. به همین منظور کتاب «غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند» معرفی و با شرایط ویژه توسط انتشارات شهید کاظمی عرضه می‌شود.

«غواص‌ها بوی نعنا می‌دهند» چشم‌اندازی است به بصیرت ۷۲ غواص کربلای اروند. روایت این حماسه دقیقا منطبق با واقعیتی است که در شامگاه چهارم دی ماه سال ۶۵ در منطقه عملیاتی کربلای ۴ اتفاق افتاد. این داستانواره برگرفته از خاطرات بازماندگان این حماسه عاشورایی است؛ فرمانده گردان غواصی گردان جعفر طیار برادر جانباز کریم مطهری، جانشین گردان برادر آزاده حاج محسن جامه بزرگ، همرزم صبور و آزاده حمید تاجدوزیان و سه تن از یادگاران بازگشته از اسارت گردان غواصی لشکر انصارالحسین.

کتاب «غواص‌ها بوی نعناع می‌دهند»، روایت داستانی ۷۲ غواص لشکر «انصارالحسین(ع)» همدان در ۱۰۶ صفحه در قطع رقعی و به کوشش حمید حسام توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است.

این اثر پیش‌تر از سوی ناشر دیگری منتشر شده بود ولی در حال حاضر امتیاز انتشار از سوی نویسنده به انتشارات شهید کاظمی اعطا شده است.