«کبوترآهو» روی پیشخوان کتاب‌فروشی‌ها نشست

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، این مجموعه که به انتخاب حامد حجتی و توسط انتشاراتِ عصر صادق به زیور طبع آراسته‌شده است، کوششی است برای بازتاب کبوترانه‌ها و آهوانه-هایی از شاعرانِ نام‌آشنای شعر آئینیِ معاصر که در وصف حضرت امام رضا علیه‌السلام و حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها سروده شده است.
ناشر این اثر در بیان شکل‌گیری کتاب می‌گوید: این کتاب حاصلِ خیرگیِ شاعران به انسان کامل است؛ انسانِ کاملِ رئوف و مهربان! امامِ موحدان و مومنان! و تماشایِ بانویی از جنسِ نور؛ شافعِ عاشقان، مونسِ عالمان و مجاوران!
«کبوترآهو» از ۳۹ شعر برای ساحتِ مقدس امامِ واجب‌التعظیم حضرت رضا علیه‌السلام ۳۴ شعر برای بانو حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها در ۱۳۶ صفحه شکل‌گرفته است؛
حامد حجتی گردآورنده کتاب در مقدمهٔ آورده است؛ در انتخاب این شعرها به سمت آثاری رفته‌ام که می‌تواند زمزمهٔ پنهان عاشقانی باشد که خودشان را به این دو حرم نورانی می‌رسانند. تقریباً تمام این شعرها را می‌توانید در لحظات ورود به حرم‌ها با خودتان زمزمه کنید.
گفتنی است در این مجموعه ادایِ احترامِ شاعران آئینی چون آقایان زکریا اخلاقی، محمدعلی مجاهدی، محمد سهرابی، سید حمیدرضا برقعی، احمد بابایی، علی‌اکبر لطیفیان، مهدی جهاندار، مهدی رحیمی، قاسم صرافان، علیرضا قزوه، مجید تال، هادی جانفدا، مرتضی حیدری آل کثیر، سید محمدجواد شرافت، رضا قاسمی و خانم‌ها نفیسه سادات موسوی، سیده تکتم حسینی، مریم سقلاطونی، سارا هوشمندی، اعظم سعادتمند و تعدادی دیگر از شاعران جوان را به ساحتِ این برادر و خواهر کنار هم جمع شده است.

برچسب‌ها:
نظرات
ارسال نظر
خط اخبار