به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی واضحی واردکننده کاغذ و مدیر شرکت راهکار برگ بهشت،‌ با انتقاد از افزایش قیمت کاغذ تولید داخل در بازار گفت:‌ قیمت جهانی کاغذ در ماه‌های اخیر هیچ افزایشی نداشته چه بسا با کاهش جزئی در قیمت نیز مواجه بوده است،‌ پس بر چه اساس تولیدکنندگان داخلی قیمت محصول خود را چند برابر کرده‌اند؟

وی ادامه داد:‌ چرا کاغذ مازندران، پارس و اترک که سال گذشته قیمت کاغذشان کیلویی ۳ هزار تومان هم نبود‌، اکنون کیلویی ۱۱ و ۱۲ هزار تومان می‌فروشند؟ کاغذ چاپ کارخانه مازندران بر چه اساسی باید بندی ۳۵۰ هزار تومان در بازار بفروش رود،  یعنی تقریبا کیلویی ۱۳ هزار تومان. چرا اینقدر گران؟

واضحی با بیان این مطلب که درست زمانی که تولید داخل باید به داد مصرف‌کننده برسد‌، تولیدکنندگان از ارز دولتی برای واردات خمیر استفاده کرده و قیمت‌ها را چهاربرابر کرده‌اند. مقوای پشت طوسی اترک هم از جمله محصولات داخلی است که یکباره ۱۳ هزار تومان شده است.

این واردکننده کاغذ با انتقاد از عملکرد تعزیرات گفت: تعزیرات در بحث واردات ورود خوبی داشته است‌، اما چرا در بخش قیمت‌گذاری تولید داخل ورودی ندارد؟

وی با تاکید دوباره بر گران بودن مقوای پشت طوسی تولید داخل و مقایسه آن با مشابه خارجی گفت: ما کاغذ داخلی را ۱۳ هزار تومان می‌فروشیم در حالیکه مشابه خارجی آن با ارز نیمایی کیلویی ۱۵ هزارتومان است،چرا؟ چون در بازار مقوا در دسترس نیست،‌ بنابراین تولیدکننده قیمت‌ها را افزایش داده است.  مقوایی که سال ۸۶ کیلویی ۲ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است.

واضحی در پایان گفت: انتظار دارم که دولت  و سازمان‌های حمایتی ـ نظارتی روی تولید داخل نیز نظارت داشته باشند.