به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری تسنیم، قیمت کاغذ در بازار طی ماه‌های گذشته با کاهش بسیار محسوسی همراه بوده است، این کاهش قیمت به ویژه در کاغذ گلاسه و مقوای پشت طوسی مشهود بود،‌ اما در کاغذ چاپ و تحریر کمتر به چشم آمد.

قیمت هر بند کاغذ تحریر و چاپ نیز از هفته گذشته تاکنون با کاهش ۱۰ تا ۱۵ هزار تومانی روبرو شده است،‌ بر این اساس قیمت هر بند کاغذ  ۷۰ گرمی اندونزی از پانصد و پنج هزار تومان به ۴۹۰ هزار تومان کاهش یافته است. هم‌چنین هر بند کاغذ ۶۰ در ۷۰ اندونزی نیز ۳۷۵ هزار تومان فروخته شده است.

اما نکته جالب توجه طی هفته گذشته در بازار کاغذ افزایش یکباره قیمت کاغذ گلاسه براق است،‌ کاغذ گلاسه براق که به کیلویی ۱۸ هزار تومان کاهش قیمت داشت‌، با کیلیویی ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته شده است ومشخص نیست این افزایش قیمت گلاسه براق ناشی از چیست؟

در عین حال گزارش‌ها از بازار نشان می‌دهد که عمده خرید و فروش انجام شده طی هفته گذشته به کاغذهای A4 و گلاسه مرتبط بوده و کمتر کاغذ چاپ و تحریر خرید داشته است. شاید یکی از دلایل این کاهش قیمت همین عدم تقاضا باشد. البته نباید از نظر دور داشت که با خروج کاغذ از فهرست کالاهای اساسی کارشناسان بازار کاغذ و حتی واردکنندگان متفق‌ القول بر این باور بودند که کاغذ چاپ و تحریر با کاهش قابل توجهی در قیمت مواجه خواهد شد،‌ موضوعی که تاکنون به واقعیت نرسیده است.