به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری تسنیم، «حسین از زبان حسین» عنوان تازه‌ترین اثر حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان رئیس شورای نمایندگان دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور است که به همت نشر معارف در ۲۷۲ صفحه منتشر شده است.

این کتاب در ۸ فصل دوران ولادت امام حسین (ع) تا شهادت آن حضرت و پس از آن را روایت می‌کند. همچنین ماجرای اسارت کاروان تا بازگشت به کربلا و سپس مدینه از زبان خواهر آن بزرگواران حضرت زینب (سلام‌الله علیها) روایت می‌شود. عناوین این کتاب عبارت‌اند از: «دوران رسول خدا (ص)، دوران امیرالمومنین (ع)، دوران امام حسن (ع)، امامت، آغاز مبارزه آشکار با حاکمیت اموی، از مکه تا کربلا، و تو چه می‌دانی کربلا چیست، پس از شهادت امام حسین (ع)».

قلم روان و جذاب نویسنده و همچنین ارجاعات همه مطالب به کتب معتبر و منابع تاریخی طیف وسیعی از مخاطبان را به خود جلب می‌کند.

در بخشی از این کتاب آمده است:  فرزند شیرخوار خود را در بغل گرفتم و همین که خواستم او را ببوسم تیر حرمله بر گلوی آن طفل فرود آمد و او را به شهادت رساند. در حالیکه مشتی از خون او را به سوی آسمان می‌پاشیدم گفتم: آن چه این مصیبت را برایم آسان و قابل تحمل می‌کند این است که در برابر نگاه خداوند انجام می‌گیرد.

به گزارش تسنیم، پیش از این، کتاب «علی از زبان علی» که روایتگر زندگی و زمانه امام علی (ع) از زبان ایشان است به قلم حجت‌الاسلام محمدیان منتشر شده بود که با استقبال بسیار خوبی مواجه شد.