به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، اخیراً شمارۀ ۳۸ و ۳۹ مجلۀ «شیرازۀ کتاب» و اولین شماره از ماهنامۀ «گاه نقد» با موضوع زبان فارسی و درست‌نویسی به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی منتشر شده است.

نشریۀ «شیرازۀ کتاب» در هر شماره به‌طور اختصاصی به اخبار مربوط به حوزۀ کتاب و نشر می‌پردازد و تا کنون با چاپ چهل شماره از آن، موضوعات زیادی در این حوزه بررسی و گزارش‌ها و مصاحبه‌های متعددی با صاحب‌نظران تهیه و تنظیم شده است.

نشریۀ «گاه نقد» نیز که اولین شمارۀ آن به همت سامانۀ کارشناسی کتاب مجمع ناشران انقلاب اسلامی در قالب ویژه‌نامۀ نشریۀ «شیرازۀ کتاب» در آبان سال جاری به چاپ رسید، به نقد و بررسی اختصاصی حوزه‌های مختلف عرصۀ کتاب می‌پردازد. سامانۀ کارشناسی کتاب قرار است در هر شماره بر یکی از حوزه‌های ادبیات، دفاع مقدس، علوم اجتماعی و… متمرکز شود و به‌طور کارشناسی‌شده کتاب‌های هر حوزه را نقد و معرفی کند. به‌تازگی اولین شمارۀ این ماهنامه با موضوع ویرایش و درست‌نویسی به سردبیری سیدمحسن ملاباشی منتشر شده است.

در ادامه راه‌های دسترسی به این دو مجله شرح داده می‌شود.

 

«شیرازۀ کتاب» در برنامک طاقچه

نسخۀ الکترونیک آخرین شمارۀ این مجله با موضوع «حقیقت در برابر تحریف» در برنامک طاقچه به این نشانی در دسترس علاقه‌مندان است. این شماره با ۲۰درصد تخفیف به قیمت ۸۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

 

«شیرازۀ کتاب» در بخش کتابیکای برنامک روبیکا

علاقه‌مندان می‌توانند نسخۀ چاپی آخرین شمارۀ این مجله را از کتابیکا با قیمت ۲۵۰۰۰ تومان به‌صورت پستی سفارش دهند.

 

«گاه نقد» در وبگاه ویراستاران

نسخۀ چاپی اولین شماره از ماهنامۀ «گاه نقد» در وبگاه ویراستاران به این نشانی با قیمت ۲۰۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

 

«گاه نقد» در قسمت کتابیکای برنامک روبیکا

برنامک روبیکا نیز در بخش کتابیکا، نسخۀ چاپی این ماهنامه را با قیمت ۲۴۰۰۰ تومان به فروش می‌رساند.

 

این مجله‌ها همچنین در روزنامه‌فروشی‌ها و کتاب‌فروشی‌های منتخب تهران در دسترس‌اند.