به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری تسنیم، بر اساس آمارهای موجود در سایت خانه کتاب، در پاییز سال جاری ۲۸ هزار و ۷۵۷ عنوان کتاب منتشر شده است که شمار کتاب‌های چاپ اول ۱۴ هزار و ۸۹۶ عنوان بوده است.

مهر ۹۸

بر این اساس در مهر ماه  ۹هزار و ۲۳۵ عنوان کتاب منتشر شده است که نسبت به  شش هزار و ۹۱۰ عنوان چاپ شده در بازه زمانی مشابه در سال گذشته با  ۳۴ درصد رشد مواجه شده‌ایم. بیشترین افزایش در رده‌های کودک و نوجوان به میزان ۸۷ درصد،‌ فلسفه و روان‌شناسی به میزان ۷۵ درصد و سپس موضوعات دین ۶۴ درصد و علوم اجتماعی ۴۶ درصد بوده است. میانگین شمارگان در مهر ماه سال جاری هزار و ۶۶۱ عنوان بوده است که نسبت به بازه زمانی مشابه با ۹ درصد افزایش روبرو بوده است. میانگین قیمت نیز ۴۲ درصد رشد داشته است.

تعداد کتاب‌های کودک و نوجوان مهر ماه  هزار و ۴۳۳ عنوان بوده است که نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است. همچنین  تعداد کتاب‌هاب کمک آموزشی هم  دو درصد افزایش داشته است.

آبان ۹۸

در آبان ماه سال جاری نیز هشت هزار و ۸۰۷ عنوان کتاب منتشر شده است که در مقایسه با آمار ۸ هزار و ۳۸۲ عنوان منتشر شده در بازه زمانی مشابه سال گذشته با پنج درصد افزایش مواجه هستیم. بیشترین افزایش در رده‌های تاریخ و جغرافیا به میزان ۴۶ درصد و کلیات به میزان ۳۸ درصد و سپس موضوعات ادبیات ۳۱ درصد و علوم طبیعی و ریاضیات ۲۹ درصد بوده است. همچنین بیشترین کاهش در حوزه زبان به میزان ۲۲ درصد و دین ۲۱ درصد و علوم عملی ۱۵ درصد بوده است.

میانگین شمارگان در آبان ماه سال جاری هزار و ۵۲۵ عنوان بوده است که نسبت به بازه زمانی مشابه با هشت درصد افزایش روبرو بوده است. میانگین قیمت نیز با ۵۴ درصد افزایش روبرو بوده است.

تعداد کتاب‌های کودک و نوجوان آبان ماه  هزار و ۴۱۵ عنوان بوده است که نسبت به سال گذشته ۱۶ درصد افزایش داشته است،‌ هم‌چنین  تعداد کتاب‌های کمک آموزشی هم پنج درصد افزایش داشته است.

آذر ۹۸

دومین ماه پاییز سال جاری نیز ۱۰ هزار و ۷۱۵ عنوان کتاب منتشر شده است که در مقایسه با شش هزار و ۱۰۱ عنوان منتشره در بازه زمانی مشابه سال گذشته با ۷۶ درصد رشد مواجه شده‌ایم.

بیشترین افزایش در رده‌های کمک‌درسی به میزان ۱۳۶ درصد،‌ کودک و نوجوان به میزان ۱۲۰ درصد و سپس موضوعات فلسفه و روان‌شناسی ۱۰۹ درصد و هنر ۸۲ درصد بوده است.

میانگین شمارگان در آذر ماه سال جاری هزار و ۶۵۵ عنوان بوده است که نسبت به بازه زمانی مشابه با ۲۱ درصد افزایش روبرو بوده است. میانگین قیمت نیز با ۵۰ درصد افزایش روبرو بوده است.

تعداد کتاب‌های کودک و نوجوان آذر ماه  دو هزار و ۵۷ عنوان بوده است که نسبت به سال گذشته ۱۲۰ درصد افزایش داشته است،‌ هم‌چنین  تعداد کتاب‌های کمک آموزشی هم  ۱۳۶ درصد افزایش داشته است.