به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، حسین نیرومند مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در گفت و گو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس درباره عدم توجه هنرمندان به حماسه ۹۹ دی گفت: واقعیت این است که بخشی از جامعه  سینمایی ما  جزء افرادی بودند که به دلیل عدم شناخت واقعیت های موجود، درگیر فتنه شدند و حوادث بدی رخ داد و  برخی  از افراد جامعه  هنری متهمین فتنه بودند.  البته که تعداد آن‌‌ها زیاد نیست اما به شدت انحصارگر هستند

وی ادامه داد: انحصارطلبی این افراد فضای تولید فیلم درباره فتنه و بصیرت و ولایتمداری مردم  را سنگین کردند ما خاطره تلخی را شاهد بودیم از ماجرای  یکی از بازیگران فیلم  قلاده های طلا که باعث شدند در شبکه ملی اعلام کند در چنین نقش هایی دیگر بازی نمی کند.

هنرمند متعهد سینمای انقلاب و دفاع مقدس در ادامه گفت:به نظرم  این نوع نگاه مربوط به  توده‌ای‌ها و چپی‌ها  در قبل از انقلاب بود که در حوزه فرهنگ صورت می گیرد. این نوع نگاه مخالفین  را به شدت تحت فشار قرار می دهند تا بازیگر مجبور به اعلام موضع شود.

نیرومند در ادامه گفت: جریانی که خودشان در فتنه نقش داشتند ظاهرا همچنان در پشت صحنه این رویه را دنبال می کنند. از طرفی مسئولین فرهنگی همت لازم را ندارند دراین زمینه ورود کنند و کار کنند. شخصاً به عنوان کسی که دوره های مختلف انقلاب را تجربه کردم از جمله تظاهرات برای شکل گیری انقلاب،  جنگ  درگیری منافقین. احساس می کنم  تلخ ترین روزگار انقلاب اسلامی در ماجرای فتنه رقم خورد  به نظرم اتفاق خوشایندی رقم خورد . یک عده با سکوت فضا را مخدوش کردند اما مثل همیشه ملت ولایتمدار حرف آخر را زد و ماجرا را خاتمه داد اما این عظمت ملت و کار بسیار بزرگ مردم  مورد توجه هنرمندان قرار نگرفته است.

وی درباره وضعیت بیلبردهای شهری گفت:  متاسفانه سالها غفلت در این باره صورت گرفته و حتی در بیلبردهای شهری نیز شاهد این غیرت و حضور به صورت درست نیستیم. بیلبردهای شهری برای پاسداشت این روز پر اهمیت تنها به  نگارش ۹ دی به رنگ پرچم ایران بسنده کردند.  فضای فرهنگی کشور یا غفلت دارند یا تمایل ندارند به  درک این ماجرا و واقعه عظیم توجه کنند.

مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در خاتمه گفت: فتنه اشرافیت در مقابل جمهوریت نظام قرار گرفت و باید این واقعه عظیم به درستی به تصویر کشیده شود و بصیرت مردم نمایش داده شود.