به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «گواه میهن» با ترجمه علیرضا بیگی و همکاری سجاد رفیعیان از سوی نشر شهید کاظمی روانه بازار کتاب شد.

این کتاب که در نسخه عربی با نام «شهادة وطن» معروف است به بیان رهبران و سردمداران انقلاب ۱۴ فوریه ۲۰۱۱ بحرین در مقابل دادگاه‌های نظامی آل خلیفه پرداخته است. این افراد در مقابل هیئت قضات دادگاه‌های آل خلیفه به بیان بی احترامی‌ها، تحقیر‌ها، شکنجه‌ها و هتک‌حرمت‌هایی که نیروهای آل خلیفه در قبال این افراد، خانواده و مذاهبشان روا می‌داشتند پرداخته‌اند.

این افراد که از مقبولیت اجتماعی قابل توجهی در جامعه بحرین برخوردار هستند بیان داشته‌اند که آل خلیفه آنان در دوره بازداشت در زندان‌های «الجو»، «القرین» و «الحوض الجاف» از کمترین حقوق انسانی محروم کرده و همواره سعی کرده بود تا هنگام بازرسی کمیته حقیقت یاب بسیونی پرده بر حقایق بگذارد.

پاره‌ای از ظلم و ستم‌های درون زندان‌ها که در حق این افراد رخ داد به شرح ذیل است: محرومیت برقراری ارتباط با خانواده برای چندین ماه، محرومیت استفاده از سرویس بهداشتی برای چند روز، محرومیت از حمام برای چندماه، ریختن آب سرد بر روی زندانیان، رختخواب و کف زندان و روشن ساختن کولرهای قدرتمند که موجب بیماری آنان می‌گردید، آویزان کردن از سقف و اتصال به برق، تحقیر و شکنجه های روحی همچون: توهین به ائمه اطهار، مقدسات و شعائر دینی، انداختن آب دهان درون دهان انان، مجبور کردن بر بوسیدن کفش های شکنجه گران و تصاویر آل خلیفه و آل سعود، تجاوز جنسی ، شرح و بیان چگونگی هتک حرمت نوامیس این افراد، مجبور کردن بر پاک کردن کف زمین آلوده با زبان، اعمال محدودیت در قضاء حاجت و … .

کتاب «گواه میهن» اظهارات رهبران و مخالفان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین در دادگاه‌های نظامی رژیم آل خلیفه با ترجمه علیرضا بیگی و با همکاری سجاد رفیعیان از سوی نشر شهید کاظمی با قیمت ۱۰ هزار تومان روانه بازار کتاب شد. علاقه‌مندان به تهیه این کتاب می‌توانند این کتاب را از فروشگاه اینترنتی «من و کتاب» خریداری کنند.