به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، محبوبه معراجی‌پور، نویسنده در گفتگو با خبرنگار فرهنگی «نسیم آنلاین»، گفت: یک کتاب جدید در دست انتشار دارم؛ که به خاطرات زنان از دوران دفاع مقدس برمی گردد؛ از زنان زیاد نوشته شده است که البته هر چقدر هم که از فداکاری های این عزیزان نوشته شود کم است.

وی با بیان اینکه این کتاب، بهمن ماه منتشر می شود؛ افزود: “در بارگاه خاک” نامی است که برای این کتاب در نظر گرفته ام  و به خاطرات زنانی می پردازد که در پایگاه شهید علم‌الهدی در دوران دفاع مقدس فعالیت می‌کردند؛ این پایگاه در جنوب کشور و در ساختمان قدیمی چایخانه‌ای راه‌اندازی شده بود.

این نویسنده با اشاره به مصاحبه با ۲۰۰ نفر از زنانی که در این پایگاه فعالیت می کردند گفت: در این پایگاه چند گروه از زنان در بخش‌های مختلف فعالیت می‌کردند. «نیروی زمینی» شامل زنانی بودند که لباس‌هایی را که نیاز به رفو داشت، ترمیم می‌کردند. به عبارت دیگر، بخش خیاطی با این گروه بود. «نیروی دریایی» شامل کسانی بود که لباس‌های خونی رزمندگان را می‌شستند. «نیروی هوایی» نیز آن دسته از زنان بودند که لباس‌ها را در پشت‌بام‌ها پهن می‌کردند.

وی در پایان گفت: در این کتاب قرار است ۱۲ خاطره منتشر شود که هرکدام عنوان خاص خود را دارد.