به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «از موج تا اوج» روایت ساخت پل بعثت از سوی انتشارات روایت فتح منتشر شد.

ابوالقاسم وردیانی این کتاب را در ۱۴۴ صفحه به نگارش در آورده است. در مقدمه کتاب می‌خوانیم: «سال شصت و پنج است، بعد از عملیات والفجر هشت. رزمندگان ایرانی شهر بندری فاو را آزاد کرده‌اند و نیاز به پشتیبانی دارند. این پیروزی وجهه سیاسی و قدرت نظامی ایران را در سراسر جهان نمایان‌تر کرده است و به همین دلیل نیروهای عراقی تمام توان خود را برای بازپس گیری فاو به کار بسته‌اند. فاو باید حفظ شود. مجروحان و شهدا باید تخلیه شوند و نیروی تازه نفس و تجهیزات به فاو برسد و تنها راهی که وجود دارد، عبور از اروند است. اما آیا این کار ممکن است؟ آیا می‌شود زیر دید و تیر دشمن روی یکی از وحشی‌ترین رودخانه های جهان پل زد؟ دشمنی که مجال حرکت به یک قایق موتوری کوچک را نمی‌دهد، چگونه ممکن است بگذارد پلی به طول نهصد متر روی اروند زده شود؟

قبلاً پل‌هایی مثل خضر، خیبر و کربلا برای عبور از آب طراحی شده بودند، اما هیچ کدام در آن شرایط کارایی نداشتند. پل خضر قابل شناسایی و انهدام نبود. متحرک بود و جای کمی می‌گرفت، اما برای عبور از اروند و جابه‌جایی آن همه نیرو و تجهیزات مناسب نبود. اشکال پل‌های خیبر و کربلا هم این بود که ثابت بودند و دشمن از همان لحظه اولِ ساخت، آنها را می‌دید و بمبارانشان می‌کرد.

اروند همچنان می‌خروشید و هر روز قربانی می‌گرفت. باید برای عبور نفرات و تجهیزات، از روی اروند کاری می‌کردند.»

این کتاب، روایت داستانی حلِ این مسئله توسط رزمندگان جهاد سازندگی خراسان است که به ساخت «پل زنجیرهای بعثت» انجامید. پلی که تاکنون مانند آن ساخته نشده و در تمام جهان بی نظیر است.

بر اساس این گزارش انتشارات روایت فتح کتاب «از موج تا اوج» را در ۱۱۰۰ نسخه به قیمت ۸۵۰۰ تومان روانه بازار کتاب کرد.