به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع ناشران انقلاب اسلامی، منانشر، هومان حسن پور مدیر کمیته ناشران داخلی سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ زمان آغاز ثبت نام ناشران داخلی برای حضور در این رویداد فرهنگی را اعلام کرد.

وی ادامه داد:‌ برنامه کمیته داخلی برای آغاز ثبت نام  ناشران داخلی دوم یا سوم اسفند ماه است،‌ البته با توجه به اینکه آیین‌نامه ثبت‌نام برای بازبینی و اصلاح به شورای سیاست‌گذاری فرستاده شده است،‌ ما تا دهم اسفند ماه قطعا ثبت نام را آغاز خواهیم کرد.بنابراین هفته آینده زمان دقیق را اعلام خواهیم کرد.

بنا به گفته حسن‌پور ضوابط ثبت نام ناشران داخلی هر سال بازبینی می‌شود،‌ امسال نیز تغییراتی در آیین‌نامه لحاظ کرده‌ایم که منتظر تصویب شورای سیاست‌گذاری هستیم.این تغییرات همگی در جهت رفع نقایص دوره‌های قبل و بهبود شرایط است.

وی درباره افزایش اجاره‌ بهای غرفه‌ها در بخش ناشران داخلی گفت:‌ به احتمال بسیار زیاد اجاره بهای ناشران افزایش نخواهد داشت و مانند سال گذشته خواهد بود،‌ این یکی از مباحثی است که در اصلاح آیین‌نامه مدنظر قرار دادیم.

حسن‌پور درباره حضور یا عدم حضور ناشران متخلف سال گذشته در این دوره نیز گفت:‌ این مورد نیز باید در شورای سیاست‌گذاری تصویب شود تا بتوانیم نسبت به آن تصمیم‌گیری کنیم.